A-1 Liga za prvaka: Cedevita slavila u Zadru

Košarka 16. tra 201620:17 > 20:19
Ilustracija

U derbiju 5. kola A-1 Lige za prvaka košarkaši Cedevite su u dvorani na Višnjiku svladali Zadar sa 67-57 (23-15, 9-15, 21-16, 14-11) i ostali jedina neporažena momčad hrvatskog prvenstva.

U ne pretjerano lijepoj utakmici, u kojoj nijedna momčad nije bila posebno napadački raspoložena, a Zadar samo jednom bio u vodstvu (39-38 u 25. minuti), Cedevita je potvrdila svoju nadmoć limitirajući domaće na samo 57 koševa.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i u 10. minuti imali +11 (23-12). Zadrani su se vratili dobrom obranom u drugoj četvrtini, u kojoj su ostavili Cedevitu na samo devet koševa. Ipak, momčad Veljka Mršića je u nastavku dokazala kvalitetu, a odlučujuću prednost stvorila u početnih pet minuta posljednje dionice, kad su Zadrani uspjeli postići samo dva koša s crte za slobodna bacanja, a gosti stigli do najuvjerljivije prednosti (60-48), koju su uspjeli zadržati do kraja utakmice.

James White sa 14 koševa i Jacob Pullen s 13 poena bili su najefikasniji igrači pobjedničke momčadi, dok su kod domaćih po 14 ubacili Ivan Marinković i Boris Barać.

Cedevita je s učinkom 5-0 vodeća na ljestvici ispred Zagreba (3-1), a Zadar je ostao na dvije pobjede (2-3), koliko imaju Cibona (2-2), Split (2-2) i Kvarner 2010 (2-2), ali uz utakmicu manje.