Teška ozljeda Jusufa Nurkića obilježila susret Portlanda i Brooklyn Netsa

Košarka 26. ožu 201910:38 > 10:41
Troy Wayrynen-USA TODAY Sports

Phoenix Suns Dragana Bendera sinoć su doživjeli visoki poraz od Utah Jazza koji su kod kuće slavili sa 125-92, a poraženoj momčadi nije pomoglo ni 59 koševa Devina Bookera.

Jazz je predvodio Rudy Gobert sa 27 ubačaja i 10 skokova, što mu je 59 double-double ove sezone, a upisao je i rekord stigavši do 274 zakucavanja u jednoj sezoni. Prijašnji rekord sa 269 zakucavanje u jednoj sezoni držao je Dwight Howard iz sezone 2007./2008.

Dragan Bender je odigrao 23 minute za Phoenix u i tom je vremenu zabio četiri koša (šut iz igre 1/2, trice 1/1) i dodao tome tri skoka.

Portland Trail Blazers su nakon dva produžetka sa 148-144 bili bolji od Brooklyn Netsa, a utakmicu je obilježila teška ozljeda Jusufa Nurkića koji je utakmicu završio sa 32 koša i 16 skokova. Nurkić je pri doskoku slomio nogu 2:22 minute prije kraja drugog produžetka.

Damian Lillard je dodao 31 koš i 12 asistencija za Blazerse koji su šestu godinu zaredom osigurali doigravanje.

Orlando Magic su sa 119-98 bili bolji od Philadelphia 76ersa, a do pobjede ih je vodio Nikola Vučević sa 28 koševa i 11 skokova. Zahvaljujući ovoj pobjedi Orlando je napravio velik korak prema nastupu u doigravanju, zaostaje samo pola utakmice za Miamijem u borbi za osmo mjesto na Istoku. Te dvije momčadi igraju danas u Miamiju.

Evan Fournier je ubacio 24 koša uz sedam asistencija za Orlando, a Joel Embiid je sa 20 koševa i 10 skokova predvodio Sixerse.

Memphis Grizzlies su kod kuće sa 115-103 nadigrali Oklahoma City Thunder, a Bruno Caboclo je za pobjedu zabio 24 koša.

Caboclo u prijašnjih 60 NBA utakmica u zadnjih pet sezona nije zabio više od 16 koševa, a sinoć je s 11 skokova također izjednačio i najbolji učinak karijere u skokovima.

Paul George je predvodio Thunder sa 30 ubačaja, a Dennis Schroder je dodao 26.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.