Premier liga s novim zaokretom, Leicester City – WBA 2-2

Nogomet 02. ožu 201600:03 > 00:05
Reuters / Darren Staples

Nogometaši Leicester Cityja osvojili su u 28. kolu engleskog prvenstva samo bod na domaćem terenu, odigravši 2-2 protiv žilavog West Bromwich Albiona, čime je njihova predn

WBA je u 11. minuti šokirao navijače ‘Lisica’, kad je preko Venezuelanca Rondona došao do vodstva. Bio je to prvi pogodak koji je Leicester primio na svom King Power stadionu, nakon što su svoju mrežu držali netaknutom 474 minute.

No, pritisak vodeće momčadi Premier lige donio je preokret do kraja prvog dijela. Izjednačujući pogodak je, uz dozu sreće, postigao Daniel Drinkwater. Njegov šut s 25 metara pokušao je blokirati švedski branič Olsson od kojeg se lopta odbila i u visokom luku prošla iznad vratara WBA Bena Fostera. U 46. minuti Leicester je poveo. Alžirac Mahrez sjajno je petom u kaznenom prostoru asistirao za Andyja Kinga, a ovaj preciznim udarcem s 10-ak metara svladao nemoćnog Fostera.

Baš kao što su prvi zatresli mrežu u prvom poluvremenu, gosti su to ponovili i u drugom. Craig Gardner je u 50. minuti sjajno s 23 metra izveo slobodan udarac, prebacio živi zid, a vratar domaćih Kasper Schmeichel samo je pogledom ispratio kako lopta ulazi u rašlje. Momčad Claudija Ranierija svim je silama napadala do kraja utakmice, ali do pobjedničkog pogotka nisu stigli, ponajviše zahvaljujući sjajnim obranama Bena Fostera.

Leicester je ostao na vrhu ljestvice, ali Tottenham ima priliku u srijedu pobjedom na gostovanju kod Bilićevog West Hama izjednačiti se s ‘Lisicama’ na 57 bodova te uz bolju gol-razliku prestići do ovog kola vodeću momčad Premier lige.

U utorak je do gostujuće pobjede kod Norwicha došao Chelsea. Pogocima Kenedyja i Diega Coste Chelsea je na poluvremenu vodio 2-0, s time da je španjolski reprezentativac gol postigao iz očiglednog zaleđa. Domaći su u drugom dijelu uspjeli samo smanjiti zaostatak.

Aston Villa se još jednim domaćim porazom 1-3 protiv Evertona već praktički oprostila od prvoligaškog društva. Bournemouth je na svom terenu s 2-0 svladao Southampton, a Sunderland je u sudačkoj nadoknadi izvukao remi pred svojim navijačima protiv Crystal Palacea. Pogodak vrijedan boda postigao je Borini.

U srijedu je na rasporedu preostalih pet dvoboja 28. kola.