Primera: Villarreal dva puta vodio ali Barcelona pobjeđuje

Nogomet 01. velj 201522:29 > 22:31
EPA/ALBERTO ESTEVEZ

U susretima 21. kola Španjolske lige Sevilla je kod kuće porazila Espanyol s 3-2, dok su pobjede ubilježili i Athletic Bilbao i Almerija a u derbi susretu 21. kola Španjolske lige Barcelona je na Nou Campu pobijedila Villarreal s 3-2 i ponovno došla na bod zaostatka za Realom.

U odličnoj utakmici Villarreal se hrabro suprostavio velikom favoritu i čak dvaput vodio. U 30. minuti Denis Čerišev je sretno doveo “Žutu podmornicu” u vodstvo, a u zadnjim trenucima prvog dijela Neymar je izjednačio. U 52. minuti Luciano Dario Vietto opet donosi vodstvo Villarealu, a samo dvije minute kasnije Rafinha poravnava na 2-2. U 56. minuti, nakon udarca Rafinhe, Lionel Messi donosi pobjedu katalonskoj momčadi, za koju je Ivan Rakitić ušao u igru u 88. minuti.

Sevilla je pogotkom Aspasa minutu prije kraja slavila protiv Espanyola s 3-2, te se tako osvetila momčadi iz Barcelone za eliminaciju iz Kupa Kralja ovog tjedna. Sevilla je pobjedom opet došla na četvrto mjesto s devet bodova manje od vodećeg Reala.

Athletic Bilbao je s dva pogotka Aduriza slavio na gostovanju kod Levantea s 2-0, dok je Almerija kod kuće pogotkom Edgar (44) stigla do vrijednih bodova protiv Getafea (1-0). Za goste je cijelu utakmicu odigrao povremeni hrvatski reprezentativac Sammir. Almerija više nije u zoni ispadanja, a Levante je ostao zadnji.

Na ljestvici vodi Real s 51 bodom i utakmicom manje, Barcelona je druga s 50 bodova, a Villarreal je ostao šesti s 38 bodova.