Sudac poklonio penal Arsenalu, muci Milana tu nije bio kraj

Nogomet 16. ožu 201808:47 > 08:57
Ilustracija

Švedski sudac Jonas Eriksson obilježio je veliki dvoboj Arsenala i Milana u uzvratu osmine finala Europa lige. Topnici su imali velikih 2:0 sa San Sira, a uspjeli su pobijediti i na domaćem terenu, slavili su s 3:1. Međutim, puno će se pričati o švedskom sucu koji je teško oštetio Talijane.

Milan je neočekivano poveo, no radost Talijana nije dugo trajala. Četiri minute nakon golčine Calhanoglua za 0:1, na scenu je stupio spomenuti Eriksson, piše Index.

Danny Welbeck je s desne strane šesnaesterca prošao pored Ricarda Rodrigueza i onda teatralno pao. Eriksson nije želio dosuditi nepostojeći penal za englesku ekipu, ali je njegov pomoćnik, pred čijim očima je napadač pao bez ikakvog kontakta, signalizirao glavom sucu koji je ipak pokazao na bijelu točku.

Uslijedila je žestoka reakcija igrača Milana i Gattusa, koji su protestirali ne vjerujući što je Šveđanin dosudio, a Welbeck je mirno zabio za 1:1.

No ni to nije sve. Samo minutu kasnije, nakon ubačaja u šesnaesterac Arsenala lopta je pogodila u ruku braniča Caluma Chambersa, pored kojeg je bio Andre Silva. Ponovno su gosti krenuli prema sucu, ali on ovog puta nije želio pokazati na 11 metara.

Do kraja utakmice za Arsenal su još zabili Xhaka u 71. te ponovno Welbeck u 86. minuti susreta u Londonu.