Lokomotiva – Dinamo 0:2 Gvardiol i Atiemwen vratili Dinamo na vrh HNL-a

Nogomet 11. tra 202121:12 > 21:20 0 komentara
Josip Regovic/PIXSELL/Ilustracija

Nogometaši Dinama vratili su se na vrh ljestvice Prve HNL 2-0 (1-0) pobjedom na gostovanju u Kranjčevićevoj ulici protiv posljednje Lokomotive.

Strijelci za novi uspjeh Dinama bili su Gvardiol (30) i Atiemwen (69). Dinamo je rutinski upisao tri boda protiv ove sezne slabašne Lokomotive, prvi pogodak na utakmici Gvardiol je postigao u 30. minuti, nakon što je neometan primio loptu u suparničkom kaznenom prostoru ona mu je malo pobjegla, ali je potom klizećim startom uputio udarac sa 14 metara koji je iznenadio Hendiju. Pobjedu je potvrdio Atiemwen u 69. minuti, Jakić je uputio dugu loptu u kazneni prostor Lokomotive, tamo ju je Oršić spustio glavom točno u trk Atiemwenu koji je imao lagan zadatak zatresti mrežu.
Vodeći Dinamo sada ima 64 boda, dva više uz utakmicu manje od drugog Osijeka koji je ranije u nedjelju igrao 2-2 na gostovanju kod Slavena Belupa, dok je Lokomotiva ostala na dnu sa 20 bodova, četiri manje od osme Istre 1961 i devetog Varaždina.
U Koprivnici je Slaven Belupo dva puta vodio golovima Bogojevića (36) i Knolla (52), no Osijek se uspijevao vraćati preko Žapera (45+1) i Kleinheislera (71). Domaće je u prednosto od 1-0 u 36. minuti doveo kapetan Bogojević koji se nakon lijepog dvostrukog proigravanja s Knollom na sredini igrališta sjurio po desnom krilu i zatim sa sedam-osam metara jakim udarcem pogodio suprotni kut nemoćnog Ivušića. Osijek je uspio poravnati na 1-1 na samom isteku prvog poluvremena. Žaper je prihvatio loptu u desnom kutu domaćeg kaznenog prostora, izborio se za prostor za udarac i zatim prizemnim šutom pogodio bliži kut. Početkom nastavka Slaven Belupo je stigao do nove prednosti, Glavčić je u 52. minuti uputio odličan ubačaj na glavu Krstanovića koji je spustio loptu na udarac Knollu koji sa osam metara nije mogao promašiti. Novo poravnanje osigurao je Kleinheisler koji je u 71. minuti prihvatio loptu na rubu kaznenog prostora, potom u solo-prodoru nanizao tri suparnička igrača prije no što je zatresao mrežu.
Ovim bodom Slaven Belupo je stigao na šesto mjesto sa 27 bodova, koliko ima i sedmi Šibenik.
Hajduk je do minimalne 1-0 (0-0) pobjede u Puli protiv Istre 1961 stigao golom Simića (68). Tijekom čitavog dvoboja stvoreno je vrlo malo izglednih situacija pred bilo kojim vratima, a Hajduk je do pobjedničkog pogotka stigao uz mnogo sreće nakon kornera sredinom drugog poluvremena. Ubacio je Kačaniklić, nekoliko je igrača Hajduka pokušalo uputiti udarac, a na kraju se lopta od Simića odbila prema vratima. Domaći golman Lučić zaustavio je loptu, ali neposredno nakon što je ona čitavim obujmom prešla liniju. Čitava se situacija nekoliko minuta pregledavala u VAR-u da bi sudac Matoc ipak na kraju pokazao na centar.
Peti Hajduk sada ima 43 boda, dva manje uz utakmicu manje od četvrte Rijeke, dok je Istra 1961 ostala osma sa 24 boda koliko ima i deveti Varaždin.
REZULTATI 28. KOLA,
Subota:
Gorica - Varaždin        0-0
Šibenik - Rijeka         0-1 (Drmić 72)
Nedjelja:
Slaven Belupo - Osijek   2-2 (Bogojević 36, Knoll 52 / Žaper 45+1, Kleinheisler 71)
Istra 1961 - Hajduk      0-1 (Simić 68)
Lokomotiva - Dinamo      0-2 (Gvardiol 30, Atiemwen 69)