KHL: Medveščak ostao bez doigravanja

Ostali sportovi 04. velj 201616:08 > 16:11
Igor Kralj/PIXSELL

Porazom u produžetku 4-5 (1-1, 1-2, 2-1, 0-1) na gostovanju kod Admirala u Vladivostoku, hokejaši Medveščaka u četvrtak su izgubili i teoretske izglede za plasman u doigravanje Kontinentalne hokejaške lige (KHL), jer je istovremeno Slovan slavio s 3-2 u raspucavanju na gostovanju kod Amura.

Tako je razlika između Medveščaka i osmoplasirane slovačke momčadi nedostižnih devet bodova, s obzirom na to da su zagrebačkim hokejašima do kraja regularnog dijela natjecanja u KHL-u ostale još samo dvije utakmice.

U Vladivostoku su ‘medvjedi’ stalno hvatali zaostatak, a u trećoj minuti produžetku presudio im jenjihov bivši igrač Geoffrey Kinrade. U regularnih 60 minuta strijelci za Medveščak bili su Tomislav Zanoški (11), Tuukka Mantyla (34), Mark Katić (42) i Stefano Giliati (52), dok su pogotke za Admiral postizali Podšendjalov (2), Makarov (29), Voronin (31) i Fisenko (46).

Medveščaku je to bio peti ovosezonski poraz u produžetku, a 33. ukupno. Medveščak ima 78 bodova iz 58 utakmica i nalazi se na 10. mjestu Zapadne konferencije KHL-a, dok je Admiral s 92 boda na petom mjestu u Istočnoj konferenciji.

Do kraja sezone ‘medvjedima’ preostaju gostovanja kod Lokomotiva u Jaroslavlju (16. veljače) i Sočija (18. veljače).