Marin Čilić ponovno u četvrtfinalu Wimbledona!

Tenis 06. srp 201520:34 > 20:36
REUTERS/Toby Melville

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale Wimbledona nakon što je u 4. kolu svladao Amerikanca Denisa Kudlu sa 6-4, 4-6, 6-3, 7-5 nakon dva sata i 43 minute igre.

ilić je do pobjede protiv 105. igrača svijeta koji prije ovoga Wimbledona nikada nije prošao dalje od 2. kola na nekom “grand slam” turniru stigao mnogo teže od očekivanoga, a iako je stigao među osam najboljih zasigurno ne može biti zadovoljan svojom igrom.

Naš je najbolji tenisač nesigurno krenuo u dvoboj, odmah u prvom je gemu morao spašavati 15-40 na svoj servis, a kod 3-3 još jednu “break-loptu” 21-godišnjeg Amerikanca prije no što je kod svog vodstva 4-3 stigao do svojih prvih prilika za oduzimanje servisa suparniku. Na drugu je imao i veliku priliku, ali je promašio lagani forhend. No, ono što nije uspio kod 4-3, Čilić je napravio kod vodstva 5-4 kada je ostvario “break” nakon što je Kudla imao 40-0 na svoj početni udarac.

Nažalost, način na koji je osvojio prvi set nije bio “okidač” za sigurniju igru Čilića u nastavku, u drugom je setu izgubio svoj početni udarac kod rezultata 2-2. U gemu nije mogao pogoditi prvi servis, a usto je napravio i dvije dvostruke servis pogreške, te taj zaostatak nije uspio nadoknaditi.

Treći je set bio poravnat do rezultata 3-3, a tada je uslijedilo najbokje razdoblje Čilićeve igre u meču protiv Kudle. Naš je predstavnik osvojio pet gemova zaredom, riješio treći set u svoju korist sa 6-3 i poveo sa 2-0 u četvrtom. Ipak, uslijedio je novi pad, Kudla je uspio vratiti “break” i poravnati na 2-2, a kod svog vodstva od 3-2 imao i tri prilike za četvrti gem u nizu. Srećom, kod tih “break-lopti” Čilića je služio prvi servis, pogodio je as i dva servis-winnera, te se izvukao iz neugodne situacije. U četvrtom setu u gotovo svakom gemu igrač na prijemu je imao priliku za “break”, no jedini put se to dogodilo kod rezultata 5-5 kada je Čilić napokon slomio otpor Kudle, te potom bez izgubljenog poena na servisu priveo dvoboj kraju.

Prolaskom u četvrtfinale Čilić je ponovio rezultat iz Wimbledona od prije godinu dana kada je u toj fazi turnira izgubio od kasnijeg pobjednika, Srbina Novaka Đokovića. Ove godine Čilić će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz dvoboja između Đokovića i Južnoafrikanca Kevina Andersona.