Međimurski župan i član Predsjedništva HNS-a Matija Posavec podnio je ostavku na sve pozicije u nacionalnom HNS-u i zasada ostaje samo predsjednik HNS-a Međimurske županije, a za novog šefa stranke ne kani se kandidirati, rekao je na izvanrednoj konferenciji za medije u Čakovcu.
Posavec je kazao da podnosi ostavku na pozicije u HNS-u jer su Međimurci i Međimurke bili razočarani najnovijim potezom HNS-a na nacionalnoj razini te je istaknuo da prije svega želi biti župan Međimurske županije jer je to pozicija na koju su ga građani izabrali, javljaju Međimurske novine.
Njega se inače u političkim krugovima spominje kao novo mogućeg predsjednika HNS-a, no on je to danas negirao i poručio da se neće kandidirati i da ne želi biti novi šef HNS-a.
Štoviše, još mora i odlučiti hoće li uopće ostati predsjednik međimurskog HNS-a, a odbio je i funkciju u Vladi te mjesto zastupnika, navodi Večernji list, ali ostaje član HNS-a.
“Dokazali smo da HNS u Međimurju nije nikakav priljepak i nije točno da smo se šlepali uz tzv. velike stranke. U 25 godina postojanja Međimurske županije i HNS-a ovo na prošlim lokalnim izborima bili su najbolji rezultati. HNS je odlukom Središnjeg odbora velikom većinom odlučio da se ide u suradnju s HDZ-om. Delegati iz Međimurja, a ni ja osobno, nismo glasali za tu odluku. Imao sam izbor – ili čvrsto podržavati takvu koaliciju na nacionalnoj razini, što bi mi vjerojatno omogućilo i kandidaturu za predsjednika stranke i nastavak karijere u nacionalnoj politici, ili se maknuti iz cijele priče i posvetiti se isključivo funkciji župana”, kazao je Posavec.
Istaknuo da su mu Međimurje i Međimurci na prvom mjestu, ali i da će nastaviti surađivati sa svima te da se nada da njegov postupak neće odraziti na projekte koji se provode u našoj županiji.
Upitan o pregovorima za Županijsku skupštinu Međimurske županije, potvrdio je da HNS pregovara sa SDP-om, ali je negirao da se razgovaralo i s HDZ-om.
U desetak dana iz HNS-a ispisale se 343 osobe, a upisalo ih se 60
Od posljednje sjednice Središnjeg odbora HNS-a održane u srijedu 7. lipnja do danas iz HNS-a se ispisalo 343 osobe, a upisalo se njih 60, izvijestili su iz te stranke te poručili kako ne očekuju veći odljev članstva u budućem razdoblju.
“U povijesti Hrvatske narodne stranke – liberalnih demokrata (HNS) mnogi su važni i utjecajni političari odlazili iz stranke i birali svoj politički put, pa je stranka svejedno nastavila svoj razvoj i ostala stabilna parlamentarna stranka svih 27 godina vlastite povijesti”, ističu iz HNS-a.
Naglašavaju da će budućnost HNS-a odrediti rezultati njihovog rada, “kako do sada, tako i ubuduće”.
Trenutno pripremamo konkretne mjere za provedbu depolitizacije i reforme obrazovanja, kao i konačnog sređivanja stanja u katastru i zemljišnim knjigama, jer su to dvije teme koje zanimaju ogromnu većinu hrvatskih građana i utječu na kvalitetu njihovih života, bez obzira na njihove stavove i svjetonazore, a kako smo i najavili, HNS će svoje vrijednosti i projekte unijeti u Vladu RH, poručuju iz HNS-a.
HNS ističe kako trenutno broji više od 40 000 članica i članova stranke, a broj upisa i ispisa se evidentira u Registru članstva Središnjeg ureda HNS-a u Zagrebu na dnevnoj bazi.
U narednom razdoblju iz HNS-a očekuju da će im se priključiti građani koji su se, kako kažu, “zasitili podjela, umorni su od izlazaka na birališta i ponovne agonije koju su Republici Hrvatskoj više puta nepotrebno priuštili Božo Petrov i ekipa”.
Vjeruju, kažu, u vlastitu sposobnost, a dugoročno im je cilj napraviti dobar rezultat koji će birači, željni boljeg i jednostavnijeg života, rastućeg gospodarstva i modernog obrazovanja, znati nagraditi.
N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.