Aplikacije za koje niste znali da postoje, a morate ih imati

Znanost 26. velj 201615:59 > 16:02
pixabay.com

Priznali mi to ili ne, aplikacije na našim smartphoneima pojednostavile su nam život. Industrija aplikacija je također unosna - u 2013. je, prema Wall Street Journalu, prodano aplikacija za 25 milijardi dolara. S obzirom da je tržište puno aplikacija, teško se odlučiti koju aplikaciju instalirati.

Ovo je deset aplikacija koje ste možda propustili, a zasigurno ih se isplati instalirati.

1. Morning Routine (Android)

Riječ je alarm aplikaciji za one koji imaju problema s buđenjem i trebaju dodatno ohrabrenje. Aplikacija ima opciju da korisnik, ako želi isključiti alarm, mora ustati iz kreveta i skenirati barkodove na kućanskim aparatima. Vjerojatno ćete biti čangrizavi, ali barem ćete biti budni!

2. Dyce (iOS i Android)

Druženje s neodlučnim prijateljima može biti zamorno, a postane ekstremno teško kada ste gladni ili željni pića, a nitko ne može odlučiti kuda ići. Dyce pomoću GPS-a nalazi šest mjesta koja su vam najbliže, a tada bacanjem kocke odlučuje gdje ćete ići.

3. Billr (iOS)

Još jedna dilema kada jedete s prijateljima je kako podijeliti račun. Osoba koja je naručila salatu ne bi trebala platiti isto kao i osoba koja je naručila odrezak. Billr vam može pomoći podijeliti račun do 16 osoba, uključujući i napojnicu.

4. PhotoMath (iOS i Android)

Ovo je aplikacija za sve one kojima treba pomoć s aritmetikom. PhotoMath vam pomaže riješiti jednadžbe bazirane na brojevima i objašnjava kako doći do rješenja po koracima. Jedini problem je što kamera ne može prepoznati jednadžbe napisane rukom, i ne može promijeniti kompleksnije zadatke.

Napomenimo samo da je riječ o nagrađivanoj hrvatskoj aplikaciji!

5. Robinhood (iOS i Android)

Ako volite trgovati dionicama Robinhood je aplikacija za vas. Omogućuje trgovanje u realnom vremenu i nije potrebno ništa uplatiti unaprijed. Za skeptike – aplikacija je zaštićena do 500.000 dolara.

6. Try-It-On (iOS i Android)

Svi oni koji se vole šminkati i isprobavati kozmetičke proizvode, a ne žele kupovati nešto prije nego što znaju kako će im to stajati, Try It On omogućuje da vide kako će im lice izgledati ako koriste određeni ruž ili neki drugi preparat. Jedino što trebate je uploadati svoju fotografiju i skenirati barkod željenog proizvoda.

7. ScanLife (iOS i Android)

Aplikacija za pametnog kupca koji želi dobiti najbolji “deal”. ScanLife dopušta skeniranje barkoda proizvoda, a zatim uspoređuje cijene i ponude prodavača i daje vam najbolju opciju.

8. Next Glass (iOS i Android)

Želite znati koliko ste alkohola popili? Next Glass vam pomaži naći i ocijeniti ponudu alkohola. Tada će aplikacija napraviti vaš “profil” i preporučiti vam slična pića. Naravno, broji sve što ste popili.

9. Zombies, Run! (iOS i Android)

Aplikacija stvorena za džogera koji svoju aktivnost želi pooštriti. Ova aplikacija vježbanje pretvara u preživljavanje. Dogodi li se prava zombi apokalipsa, vaša će pluća biti spremna.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.