Predsjednik Uprave Raiffeisen banke u Hrvatskoj podnio je poslijepodne ostavku na to mjesto.
Ostavka Michaela Georga Müllera dolazi nakon otkrića Indexa da je RBA u oglasu tražila PR agenciju koja bi, među ostalima, trebala vršiti pritisak na Ustavni sud.
Michael Müller, danas je na vlastiti zahtjev podnio neopozivu ostavku na mjesto predsjednika Uprave Raiffeisen banke, vezano uz negativnu percepciju javnosti oko pozivnog natječaja za odabir PR agencije, priopćili su iz RBA.
“Svjestan sam snažnog negativnog dojma koji je nastao oko Raiffeisen banke i njezinog menadžmenta te naglašavam kako predmetni dokument ni na koji način ne odražava namjeru menadžmenta Banke. Kao profesionalni menadžer, odlučio sam odstupiti sa svoje pozicije kako bih spriječio daljnju reputacijsku štetu banci”, zaključio je Müller.
“Prihvatio sam ostavku Michaela Müllera kao znak njegovog odgovornog stava, te mu se zahvaljujem na dugogodišnjem radu i doprinosu Raiffeisen banci i RBI grupaciji.
Naglasio bih kako se RBI i Raiffeisen banka zalažu za zakonitost, visoke etičke standarde i povjerenje”, izjavio je Andreas Gschwenter, predsjednik Nadzornog odbora Raiffeisenbank Austria d.d. i član Uprave matične banke Raiffeisen Bank International (RBI).
U ovom prijelaznom razdoblju, Liana Keserić, iskusna članica tima Uprave Raiffeisen banke bit će vršiteljica dužnosti predsjednika Uprave Banke, po odobrenju Hrvatske narodne banke, izvijestili su iz RBA.
Podsjetimo, u pozivu za odabir PR agencije od strane Raiffeisen Banke, u kojem banka traži usluge kriznog komuniciranja oko slučaja kredita u švicarcima, stoji kako je jedan od zadataka te agencije i “vršenje pritiska na Ustavni i druge sudove u Hrvatskoj.
Nakon te objave uslijedile su brojne negativne reakcije. Guverner HNB-a Boris Vujčić rekao je da je neugodno iznenađen tim postupkom i najavio je nadzor HNB-a.
Udruga Franak pozvala je DORH da se odmah pozabavi poslovanjem RBA banke u Hrvatskoj.
#related-news_0
“O cijelom ovom slučaju Ustavni sud ima saznanja isključivo iz medija.
Nikakvih pritisaka na Ustavni sud nije bilo. Radilo bi se svakako o nedopuštenom pritisku i u tom slučaju Ustavni sud bi odmah obavijestio nadležno državno odvjetništvo”, komentirao je pak ovaj slučaj predsjednik Ustavnog suda Miroslav Šeparović u izjavi Hini.
N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.