Iz MUP-a su pojasnili na koji način policija postupa kada su u pitanju štićene osobe i pozivi zaprimljeni s anonimnog broja. Povod priopćenju jest slučaj na Hvaru gdje je građaninu policija došla na vrata nakon što je, kako je rekao medijima, u telefonskom pozivu predsjednika Sabora Gordana Jandrokovića nazvao Njonjo.
Radi se o standardnom sigurnosnom protokolu kad su u pitanju štićene osobe, priopćio je MUP, napomenuvši da štićena osoba ne može ni na koji način utjecati na sigurnosne protokole, odnosno utjecati na postupanje ili nepostupanje policije.
“Tako u skladu sa sigurnosnim procedurama koje se provode prilikom provođenja mjera osiguranja i zaštite štićenih osoba, objekata i prostora, policija obavlja sigurnosni pregled svih poštanskih pošiljki koje se unose u štićene objekte i prostore, a štićene osobe dužne su prijaviti svu komunikaciju upućenu prema njima s nepoznatih brojeva telefona, nepoznatih adresa elektroničke pošte i općenito iz nepoznatih komunikacijskih izvora. Nakon što se provede prethodno navedena procedura, nadležne stručne službe poduzimaju mjere i aktivnosti iz svog djelokruga rada s ciljem utvrđivanja mogućeg ugrožavanja štićene osobe”, dodaje MUP.
Podsjetimo, turistički radnik iz Starigrada na Hvaru tvrdi da je prije mjesec dana u telefonskom razgovoru Gordana Jandrokovića nazvao Njonjo, zbog čega mu je nakon nekoliko sati na vrata došla policija.
U Uredu predsjednika Sabora dodatno pojašnjavaju da je Jandroković kao štićena osoba bio dužan prijaviti anoniman poziv, što i piše u priopćenju MUP-a. Prijavio je anoniman poziv neprimjerenog sadržaja, ali nikoga nije prijavio za prijetnju, naglašavaju.
N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare