Kako se vrijeme naglo mijenja, vaše tijelo može reagirati na različite načine, a promjene možete posebno osjetiti na koži, kosi i zglobovima.
Evo što se događa i kako možete pomoći sebi u takvim situacijama.
Kosa: Kada temperatura naglo opadne, kosa može početi brže opadati. Kako prenosi Krstarica, tijekom toplih mjeseci kosa može prelaziti u fazu odmora, a zatim opadati nakon tri mjeseca. S dolaskom hladnijeg vremena, opadanje kose može se povećati dok tijelo pokušava očuvati toplinu. Da biste spriječili ovo, preporučuje se masaža skalpa i upotreba seruma za održavanje vlažnosti. Dodavanje lisnatog zelenog povrća, jaja i masne ribe u ishranu može pomoći zdravlju kose.
Vitamin D: Ovaj vitamin je ključan za očuvanje zdravih kostiju, mišića i zuba, posebno tijekom hladnih mjeseci. Vitamin D bitan je za prevenciju stanja kao što su osteoporoza, prijelomi i autoimune bolesti. Da biste ga unijeli u organizam, konzumirajte masnu ribu, crveno meso i žumanjak, ili razmislite i o dodatnim suplementima.
Koža: Hladno vrijeme često uzrokuje suhu kožu zbog manjka vlage u zraku i čestog korištenja grijanja. Preporučuje se korištenje nježnih sredstava za čišćenje i krema sa SPF faktorom kako biste sprečili suhoću, zatezanje, crvenilo i svrbež kože.
Zglobovi: Hladan zrak može pogoršati bolove u zglobovima. Hladno vrijeme uzrokuje zadebljanje sinovijalne membrane i širenje mišića i tetiva zbog pada barometarskog tlaka. Vitamin D može pomoći u održavanju zdravlja kostiju i smanjenju bolova u zglobovima.
Respiratorni problemi: Suhi, hladan zrak može pogoršati astmu i druge respiratorne poteškoće. On uzrokuje suženje dišnih puteva i pojačava simptome kao što su kašalj i kratkoća dah.
Mali koraci u prilagođavanju prehrane i njege mogu vam pomoći da se lakše nosite s promjenama koje dolaze sa hladnijim vremenom.
N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i mreža Twitter | Facebook | Instagram | TikTok.
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Budi prvi koji će ostaviti komentar!