Mislav Galić, bivši direktor u Agrokoru, u Newsroomu je govorio o problemima malih doničara u toj tvrtki.
Galić, koji je bio uhićen prije šest godina u sporu koji do danas nije došao do točke potvrđivanja optužnice, u Newsroomu N1 televizije komentirao je odluku Optužnog vijeća zagrebačkog Županijskog suda, koje je donijelo odluku da je financijsko vještačenje Ismeta Kamala, na kojem se temelji optužnica za izvlačenje 1,2 milijarde kuna u slučaju “veliki Agrokor” nezakonit dokaz.
Dotaknuo se i problema malih dioničara.
“Ja sam bio u Jamnici predsjednik Uprave Jamnice i razišao sam se s 2018. godine se gospodinom Fabrisom Peruškom. On je kao razlog naveo da sam štetio ugledu tvrtke zbog istrage i taj da sam ga izvrijeđao što je notorna laž, ali pravi razlog je bio knjiženje jamstava”, objasnio je svoj odlazak iz Jamnice.
“Pitanje je da li bi uopće došlo do nagodbe da su mali dioničari ostali”
Rekao je da je na njega vršen pritisak da knjiži jamstva koja bi prikazala da je Jamnica nesolventna.
“Oni, kad kažem oni, to su svi oni koji su vršili pritisak, a kad kažem vršili pritisak onda upotrebljavam blagu riječ, na nas, prije svega na dvije perjanice Agrokora, a to su Jamnica i Ledo, jer je u Jamnici bilo 25 posto malih dioničara, a u Ledu je bilo 50 posto malih dioničara i naravno da nije svejedno hoće li ti mali dioničari ostati ili će se s njima dijelit vlasništvo ili neće. Ako se jamstva knjiže vanbilančno onda je firma solventna, mali dioničari ostaju i plijen se ne dijeli 100 posto”, objašnjava
“Da pojasnim još plastičnije: 620 milijuna eura od Leda pripala su Fortenovi. Da su jamstva bila knjižena vanbilančno, odnosno da je firma bila solventna, mali dioničari dobili bi pola od toga, a pola bi dobila Fortenova“, rekao je Galić i dodao: “A ići ću toliko daleko da je pitanje da li bi uopće došlo do nagodbe da su mali dioničari ostali, ali ta priča malih dioničara još nije gotova”.
Rekao je da se u stalno u ime nagodbe govorilo da se nešto mora napraviti i dometnuo da je pitanje gdje je bila granica tog što se moralo napraviti.
“Moja granica je bila tamo kad sam morao knjižiti jamstva. Ja sam bio spreman napraviti po svom uvjerenju, a ne slijepo raditi nešto što je netko drugi tražio od mene”, kaže Mislav Galić.
N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Budi prvi koji će ostaviti komentar!