Samo nekoliko dana nakon što mu je pobijena obitelj, Amir Reko, zapovjednik 43. drinske brigade u Goraždu, spašavao je 40 Srba iz goraždanskog sela Bučje.
Priča o ljudskosti počinje putem u opkoljeno Goražde na kojem je Reko pratio njegov kolega oficir JNA, riskirajući i svoj život. Dvadesetak godina kasnije oni su primjer da je plemenitost moguća i u brutalnom ratu kakav je preživjela BiH.
Amir Reko i Dragan Simić prije rata bili su oficiri JNA, zajedno služili u Pljevljima i družili se. Kada je Reko zatražio od Simića da mu pomogne da dođe do Goražda gdje su srpske snage opkolike i selo u kojem se nalazila njegova obitelj, Simić nije oklijevao. Te ratne 1992. godine rastali su se upravo na jednom mostu, nakon tri dana puta i prepreka.
Nakon sati pregovaranja Reko je, ipak, pušten da prođe kao profesionalni vojnik u Goraždu. Tu je ubrzo postavljen za zapovjednika brigade. U međuvremenu doznaje da je njegova obitelj u selu Gudelj pobijena i zapaljena. Naređenje koje je došlo pet dana kasnije, da očisti selo Bučje od Srba, odbija izvršiti. Uz ostale, spašena je i obitelj Čarapić.
Dvadesetak godina nakon rata, u Goraždu su ponovo i Amir i Dragan i Milivoje. Došli su se pokloniti žrtvama koje ljudskost nije uspjela spasiti. Milvoje danas živi u Crnoj Gori, Amir se nakon godina u Danskoj skrasio u Sarajevu.
Više u prilogu Tine Jelin-Dizdar.