U gorju Hrvatske, Slavonije i Baranje padat će snijeg i u nastavku dana. Koja pahulje moguća je i na moru, štoviše, snijeg od jutra pada u Rijeci, Senju, na otoku Rabu, ali i u Šibeniku.
Oborina će idućih dana biti vrlo slaba što je svakako dobra vijest za poplavom ugrožena područja. Prema posljednjim informacijama, vodostaji u Jasenovcu su u vrhu vodnog vala, s tendencijom stagnacije. U blagom opadanju su vodostaji u Farkašiću, gdje bi tijekom večeri izvanredno stanje trebale zamijeniti izvanredne mjere obrane od poplava.
Idemo, dakle, k normalizaciji, s tim da treba naglasiti da su vodostaji Drave nizvodno od Donjeg Miholjca u blagom porastu, kao i vodostaji Dunava.
Dok kopnu i dalje prijete nabujale rijeke, moru prijeti bura, i puše orkanskom snagom na udare, čak 170 kilometara na sat, što je više nego dovoljno da se zacrveni Meteolarm, sustav koji upozorava na ekstremne vremenske prilike, na Kvarneru, u sjevernoj Dalmaciji.
Razlog buri je ciklona koja se premješta preko Jadrana, dok sa sjeverozapada jača greben anticiklone.
Upravo će anticiklonalni utjecaj normalizirati prema kraju dana situaciju s oborinom na zapadu zemlje. Ipak, u gorju Hrvatske, Slavonije i Baranje padat će snijeg i u nastavku dana. Koja pahulje moguća je i na moru, štoviše, snijeg od jutra pada u Rijeci, Senju, na otoku Rabu, ali i u Šibeniku.
Uz snježnu oborinu, dojmu zime i dalje će doprinositi vjetar sjevernog smjera, orkanske jakost duž Jadrana. Jači udari vjetra izgledni su i u gorju Hrvatske, dok će drugdje biti umjereno vjetrovito. Strujanje će definirati temperature, uglavnom oko 1 stupnja, čak i niže u gorskim predjelima, ispod nule. Hladno će, uz buru, biti i na moru, osobito u noći.
U nastavku tjedna ipak toplije, primjerenije proljeću, osobito za vikend, kada će biti više sunca, javlja naša meteorologinja Tea Blažević.