U Hrvatskoj ukupno 1.371 osoba zaražena koronavirusom

Vijesti 18. kol 202007:03 > 22:39
Marko Lukunic/PIXSELL

U protekla 24 sata zabilježeno je 199 novih slučajeva pa je broj trenutno oboljelih (aktivnih slučajeva) u Hrvatskoj danas 1.371. Među njima je 120 pacijenata na bolničkom liječenju, od toga je na respiratoru 11 pacijenata. U protekla 24 sata testirano je 1824 osoba, javio je Koronavirus.hr.

22:39

U vrijeme pandemije koronavirusa zaživjela je ideja da se putem besplatnih aplikacija prati širenje covida-19, no briga o privatnosti, sigurnosni propusti i sporo predstavljanje programa postali su prepreka uspjehu ove ideje.

Više čitajte OVDJE

22:38

Ravnateljica Infektivne klinike Alemka Markotić ne vjeruje da će biti kasno što se tiče preporuka oko škola. “Kasnimo možda s informacijama prema javnosti, ali nekada je bolje doraditi sve da bude jasnije nego istrčavati s nedorađenim informacijama, najbolje je da možemo sve uraditi dva mjeseca prije, ali vidjeli smo da nam covid priređuje iznenađenja i da se situacija mijenja i upute koje sada donesemo morat će se mijenjati i prilagođavati situaciji.”

Više čitajte OVDJE

17:56

Na području Međimurske županije tijekom poslijepodneva zabilježeno je šest novih slučajeva oboljelih od COVID-19 virusa. Danas je uzeto 72, a do sada ukupno 2662 uzorka, javlja lokalni stožer.

Više čitajte OVDJE

16:56

Krajnji rok da se Slovenci vrate iz Hrvatske bez odlaska u karantenu je subota ili nedjelja navečer, izjavio je u utorak visoki slovenski dužnosnik dodajući da će konačnu odluku o tome vlada donijeti u četvrtak.

Slovenski turisti se nakon upozorenja vlade polako vraćaju kući, a preostalima će se dati nekoliko dana, rekao je glasnogovornik vlade za Covid-19 Jelko Kacin na konferenciji za novinare.

Više čitajte OVDJE

16:55

Čarter sezona u Hrvatskoj bilježi relativno dobre brojke, ali mogle bi je ugroziti restriktivne mjere koje uvodi sve više europskih zemalja, kao i nedostupnost organiziranog testiranja na koronu za goste u marinama, upozorili su u utorak iz Udruženja pružatelja usluga smještaja na plovilima-chartera HGK.

Više čitajte OVDJE

16:54

Zbog novog propisa kojim je Hrvatska stavljena na crvenu listu, njegovateljice i njegovatelji iz Hrvatske i regije prilikom ulaska u Austriju imaju dvije opcije.

Ili pokazati negativan test na koronavirus koji stoji 100 eura, a trošak snose sami, ili ići u dvotjednu karantenu tijekom koje su bez prihoda (a i trošak karantene snose sami).

Pritom također moraju napraviti test na covid-19 u roku od 48 sati. Za njegovateljske poslove koji spadaju u lošije plaćena zanimanja koja rade uglavnom žene takva procedura predstavlja velik udarac na financije.

Sindikat traži pomoć za njih i pokreće peticiju. Više čitajte OVDJE

16:52

Pomaci koje je pokrenula pandemija Covid-19 prema suradnji na daljinu, automatizaciji i manjem broju ljudi koji rade iz ureda će biti trajni, a to nisu jedine promjene koje će nastupiti u budućnosti, pokazuje globalno istraživanje konzultantske kuće PwC objavljeno u utorak.

PwC je istraživanje proveo među 699 predsjednika uprava iz cijelog svijeta, a ono pokazuje da većina njih smatra da će pomaci prema suradnji na daljinu ostati trajni, što je ih je ustvrdilo 78 posto, 76 posto to smatra po pitanju automatizacije, dok ih 61 posto ocjenjuje da će se nastaviti trend manjeg broja ljudi u uredima.

Više čitajte OVDJE

15:14

U Dubrovačko-neretvanskoj županiji zabilježeno je osam novih slučajeva zaraze koronavirusom, a jedna osoba je ozdravila, izvijestio je u utorak Županijski stožer Civilne zaštite.

Među zaraženima su po jedna osoba u Dubrovniku, Pločama, Korčuli, Konavlima i Župi dubrovačkoj, a njih troje nema prebivalište u županiji. Jedna se zaražena osoba trenutno nalazi u Dubrovniku, a ima prebivalište u Zagrebu, a zaraženo je i dvoje stranih državljana, koji su trenutno u Dubrovniku i Korčuli, a utvrđeno je da su se zarazili izvan Dubrovačko-neretvanske županije.

Izliječena je jedna osoba iz Korčule.

U samoizolaciji je 308 osoba.

Od početka pandemije analizirano je ukupno 7552 uzorka.

Županijski stožer Civilne zaštite i dalje apelira na građane da se drže svih mjera Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Stožera civilne zaštite RH.

13:57

U protekla 24 sata zabilježeno je 199 novih slučajeva pa je broj trenutno oboljelih (aktivnih slučajeva) u Hrvatskoj danas 1.371. Među njima je 120 pacijenata na bolničkom liječenju, od toga je na respiratoru 11 pacijenata.

U samoizolaciji su trenutno 4872 osobe. Do danas je ukupno testirana 140 471 osoba.

U protekla 24 sata testirano je 1824 osoba, objavljeno je na web-stranici Koronavirus.hr.

13:02

U protekla 24 sata evidentirane su 2 novozaražene osobe s područja Krapinsko-zagorske županije (područje Grada Zlatara). Radi se o poznatim kontaktima već oboljele osobe. U istom razdoblju zaprimljena su 46 negativna nalaza na koronavirus, dok se još uvijek čekaju rezultati 63 uzoraka.

Trenutni broj aktivnih slučajeva zaraze koronavirusom osoba s područja Krapinsko – zagorske županije je 14.

12:49

Na području Koprivničko-križevačke županije nema novooboljelih od bolesti COVID-19, do sada je testirano 3.402 uzoraka

Stožer civilne zaštite Koprivničko-križevačke županije obavještava javnost kako sedmi dan zaredom na području Županije nema registriranih novooboljelih osoba bolesti COVID – 19. Svi uzorci testirani u posljednja 24 sata su negativni. Na području naše županije od 25. veljače do danas testirano je ukupno 3.402 uzoraka na SARS-CoV-2 .

12:18

U Karlovačkoj županiji je testirano 99 osoba (od čega 12 u Ogulinu). Od svih pristiglih nalaza 7 je novooboljelih osoba.

U Ogulinu imamo jednu novooboljelu osobu (muška osoba srednjih godina). Jedna novooboljela osoba je i mlađa muška osoba sa područja Ozlja, inače iz samoizolacije zbog kontakta s prethodno oboljelom osobom.

Sa područja grada Karlovca imamo 4 novooboljele osobe: jedna mlađa ženska osoba (kontakt sa prethodno oboljelom osobom, u samoizolaciji), dvije mlađe muške osobe (po povratku s mora iz Vodica) i jedna muška osoba srednjih godina.

Oboljela je i jedna muška osoba srednje dobi koja inače živi u Njemačkoj, ima prebivalište na području Primorsko-goranske županije, a trenutno boravi na području općine Tounj.

12:00

Na području Međimurske županije posljednja 24 sata nema novih slučajeva oboljelih od COVID-19 virusa. Danas je uzeto 72, a do sada ukupno 2662 uzorka.  

Međimurje je županija bez lokalne transmisije COVID 19 virusa te s najmanjom incidencijom koronavirusa na 100 000 stanovnika u Republici Hrvatskoj.

11:52

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području Zagrebačke županije do utorka, 18.08.2020. do 11:00 sati evidentirano je 319 osoba kojima je potvrđena bolest uzrokovana novim koronavirusom. U odnosu na podatke od jučer radi se o dvanaest osoba više. Na području Zagrebačke županije trenutno je aktivno 78 slučajeva. Do sada je ukupno izliječeno 230 osoba, a 11 ih je preminulo.

11:18

U Gradu Zagrebu u protekla 24 sata imali smo najveći broj dosad provedenih testiranja. Testirane su 593 osobe, zablilježeno je 32 slučaja zaraze koronavirusom, rekla je Sandra Šikić iz Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Andrija Štampar. 

“103 osobe dobile su mjeru samoizolacije. Imamo ukupno 417 aktivnih slučajeva i 878 aktivnih samoizolacija. Izloženost je za 14 osoba izlasci na ljetovanju, 17 novooboljelih su kontakti već zaraženih osoba. Za 5 je nejasna epidemiološka anamneza, za 4 je u tijeku epidemiološka anamneza, a 2 su importirana i BiH”, dodala je. 

10:41

Prema izvješću Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije, od ukupno 387 obrađenih testova danas je 36 novooboljelih osoba pozitivno na COVID infekciju i to iz Splita 20, Hvara 1, Kaštela 2, Omiša 2, Sinja 5, Solina 3, Klisa 1, Otoka 1 i Podstrane 1 osoba.

Uz 36 novooboljelih osoba pozitivnih na Covid infekciju s područja Splitsko-dalmatinske županije pozitivno je na Covid infekciju i 3 stranih državljana i to jedna osoba iz Ujedinjenog Kraljevstva i 2 osobe iz Rusije koje su testirane u Splitu.

Od 36 novooboljelih osoba s područja Splitsko-dalmatinske županije 11 osoba su kontakti prethodno oboljelih osoba dok se ostali novooboljeli epidemiološki obrađuju. Ukupno 997 osoba nalazi se u samoizolaciji.

Na bolničkom liječenju nalazi se 14 COVID pozitivnih osoba u KBC-u Split dok se jedna osoba nalazi na respiratoru.

10:39

U posljednja 24 sata u Varaždinskoj županiji zabilježen je jedan novi slučaj zaraze koronavirusom.

Radi se o ženskoj osobi starije životne dobi koja je svoju izloženost ostvarila za vrijeme ljetovanja na otoku Pagu. Zbog srednje teške kliničke slike smještena je u Opću bolnicu Varaždin.

Od početka epidemije u Varaždinskoj županiji ovo je 83. registrirani slučaj zaraze, dok se 13 slučajeva dodatno vodi zbog prijavljenog mjesta prebivališta.

Aktivnih je sada 17 slučajeva od čega su 3 osobe smještene u Općoj bolnici Varaždin, a četrnaestero ih se liječi izolirano kod kuće i pod aktivnim su zdravstvenim nadzorom infektologa.

Pod mjerom samoizolacije nalazi se 69 osoba.

10:25

U protekla 24 sata, na području Šibensko-kninske županije nitko nije obolio od zarazne bolesti COVID-19. Uzorkovano je 109 uzoraka.

Pod mjerama zdravstvenog nadzora i samoizolacije trenutno je 349 osoba: 343 osobe su kontakti oboljelih; 6 osoba se javilo nadležnom epidemiologu, a ušle su u Republiku Hrvatsku iz trećih zemalja. Na Odjelu infektologije Opće bolnice Šibensko-kninske županije od bolesti COVID-19 liječe se tri osobe.

U Šibensko-kninskoj županiji trenutno je 86 aktivnih slučajeva oboljenja od COVID-19 infekcije.

10:24

U posljednja 24 sata na području Brodsko-posavske županije evidentirano je jedanaest (11) novih slučajeva zaraze virusom SARS-CoV-2.

Ukupan broj zaraženih osoba koje imaju prebivalište na području Brodsko-posavske županije od početka epidemije s današnjim danom iznosi dvije stotine i trideset (230), dok je broj aktivnih slučajeva četrdeset i devet (49). Broj osoba pod mjerom samoizolacije na području Brodsko-posavske županije je stotinu sedamdeset i dva (172).

10:22

Na području Ličko-senjske županije u posljednja 24 sata tri su novooboljele osobe.

Jedna oboljela osoba je s područja grada Novalje. Dok su ostale dvije osobe strani državljani kojima je potvrđen virus i koriste izolaciju na području grada Novalje.

Ukupno je oboljelo 37 osoba od COVID-19 s područja Ličko-senjske županije od čega je 6 aktivnih slučajeva, 30 osoba je izliječeno te jedna osoba preminula.

Do danas je potvrđen virus kod dvoje stranih državljana koji borave na našem području.

U protekla 24 h testirano je 17 osoba.

Pod aktivnim nadzorom/mjerom samoizolacije je 40 osoba. Policijski službenici PU ličko-senjske obavili su provjere poštivanja izrečenih mjera samoizolacije “COVID 19” kojom prilikom nije utvrđeno kršenje/nepoštivanje izrečenih mjera.

10:01

Sedam je novih slučajeva zaraze koronavirusom u Zadarskoj županiji. Kod dvije osobe riječ je o obiteljskim kontaktima, a za ostale se utvrđuju kretanja i kontakti. Trenutno na području naše županije imamo 72 aktivna slučaja. Troje novoobljelih je s područja grada Zadra, a po jedan iz općina Zemunik Donji, Posedarje, Pakoštane te Sv. Filip i Jakov.

U samoizolaciji su 353 osobe, nadzor je istekao za njih 4939, a tijekom jučerašnjeg dana testirano je 158 uzoraka. U Općoj bolnici Zadar ukupno je hospitalizirano osam pacijenata oboljelih od bolesti COVID-19, od kojih su dvoje na respiratoru.

9:42

U Vukovarsko-srijemskoj županiji, prema podacima pristiglim do 8:00 sati, u posljednja 24 sata su 3 nove pozitivne osobe na COVID-19 (1 iz Vinkovaca, 1 iz Županje i 1 iz Nuštra), a nema preminulih.

Od početka epidemije, ukupan broj oboljelih osoba je 558, od kojih su 402 osobe izliječene, a ukupno je 7 preminulih osoba.

Više čitajte OVDJE

9:38

Na današnji dan u Sisačko-moslavačkoj županiji, deset je novooboljelih osoba od zarazne bolesti COVID-19. Četiri osobe su s područja općine Hrvatska Dubica, dvije osobe s područja grada Kutine, dvije osobe s područja grada Popovače, jedna osoba s područja grada Siska te jedna osoba s područja grada Petrinje.

Više čitajte OVDJE

9:30

U laboratorijima Kliničkog bolničkog centra Osijek i Zavoda za javno zdravstvo OBŽ u zadnja 24 sata testirano je ukupno 220 uzoraka, a od toga je pet bilo pozitivno na koronavirus. Četiri novooboljele osobe su s područja Osijeka, a jedna s područja Ispostave ZZJZ Đakovo (Punitovci). Epidemiolozi su mjeru samoizolacije odredili za 27 njihovih kontakata, pa je sada u samoizolaciji ukupno 271 osoba.

Dva pacijenta oboljela od koronavirusa jučer su iz KBC-a Osijek puštena na kućno liječenje, pa je u bolnici trenutno hospitalizirano 24 pacijenta od kojih su pet na respiratoru.

Policija nije dobila dojave građana o kršenju samoizolacije, a u osam samoinicijativnih provjera sve osobe su zatečene na prijavljenoj adresi.

Nakon uvođenja strožih epidemioloških mjera u pojedinim europskim zemljama od jučer je u i Osijeku povećan interes hrvatskih građana za testiranje na koronavirus uz vlastito plaćanje. Testiranje se može obaviti svaki dan u Kliničkom bolničkom centru Osijek (uzimanje uzoraka je od 7.30 do 10.30 sati) te od ponedjeljka do petka u Zavodu za javno zdravstvo OBŽ (uzimanje uzoraka je od 7.30 do 9.00 sati).

9:15

Tijekom protekla 24 sata u Zavodu za javno zdravstvo Istarske županije ispitano je 277 uzoraka briseva (138 za administrativne potrebe) na COVID-19, od kojih je 7 pozitivnih.

Pet osoba su djelatnici objekta za preradu i prodaju mesa u Puli. 

Više čitajte OVDJE

9:14

U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji dva su nova slučaja zaraze koronavirusom. Od ukupno 62 testirane osobe u protekla 24 sata, potvrđena su dva nova slučaja zaraze. Novooboljele osobe nisu kontakti ranije zaraženih osoba koronavirusom, a u tijeku je epidemiološka obrada njihovih kontakata.

8:44

U Požeško-slavonskoj županiji trenutno je aktivno 13 slučajeva zaraze korona virusom (COVID-19), sve osobe se nalaze u kućnoj izolaciji. U samoizolaciji se nalazi 60 osoba, a ukupno je testirano 4297 osoba.

Na posljednjem testiranju bilo je 65 uzoraka, dva uzorka su pozitivna na koronavirus (COVID-19). Posjete i ulazak u socijalne ustanove kao što su domovi za stare i nemoćne, do daljnjega su ukinute, domovi zdravlja funkcioniraju tako da će se obavljati mjerenje temperature i dezinficiranje na ulazu, za sve ostale slučajeve postoje obiteljski liječnici te se svakako apelira na građane da odgode manje važne preglede.

8:42

U Primorsko-goranskoj županiji šest je novozaraženih, sve mladi ljudi, kontakti prethodno zaraženih ili povratnici s odmora u Dalmaciji.

8:41

Na području Virovitičko-podravske županije jedna je osoba zaražena virusom SARS-CoV-2. Riječ je o liječniku koji se, iz do sada poznatih podataka, zarazio na ljetovanju, a njegova trenutačna tri kontakta nalaze se u samoizolaciji.

“Pokazala se naša opravdanost testiranja zdravstvenih djelatnika prije povratka na posao s godišnjeg odmora ili s nekog rizičnog događanja, kao što je primjerice svadba ili noćni izlazak. Naša je obveza i dužnost, osim čuvanja naših građana od ove bolesti, primarno i štititi zdravstveni sustav netaknutim od virusa SARS-CoV-2, kako bi se zdravstveno osoblje moglo baviti liječenjem oboljelih.

Više čitajte OVDJE

7:14

Danas se treba sastati povjerenstvo ministra znanosti i obrazovanja zbog mjera i preporuka za početak nove školske godine. Istodobno, roditelji i učenici se pripremaju za nastavu. Od 7. rujna u školskim se klupama očekuje 459.800 učenika.

Još nije sasvim poznato pod kojim će se uvjetima školarci vratiti u klupe, no zna se da će to biti škola po korona pravilima. 

Više čitajte OVDJE

7:05

Roditelji su na iglama, ne znaju što ih čeka s novom školskom godinom.

“Svima je znano da postoji to interdisciplinarno povjerenstvo pri Ministarstvu obrazovanja, u kojem su i ljudi iz HZJZ-a, koji će vrlo detaljno propisati mjere za početak školske godine, iako ja moram reći da zapravo ne kasnimo jer smo propisali mjere za nastavak nakon karantene, tako da tu neće biti nekih velikih promjena jer ništa se bitno nije promijenilo. Opće je mišljenje sudionika da bi djeca trebala ići u školu, to ovisi o brojnim infratrukturnim, kadrovskim i drugim uvjetima”, kazao je sinoć ravnatelj HZJZ-a Krunoslav Capak.

Više čitajte OVDJE.

7:04

Slovenski ministar zdravstva Tomaž Gantar izjavio je u ponedjeljak da će vladi predložiti da do kraja tjedna uvede karantenu za Slovence koji se vraćaju iz Hrvatske, ističući da je to “jedinstveno mišljenje” medicinskih stručnjaka.

Više čitajte OVDJE.

7:03

Ministar zdravstva Vili Beroš u HRT-ovom Dnevniku nije konkretno otkrio eventualne nove epidemiološke mjere za jesen, no govoreći o obvezi nošenja zaštitnih maski na otvorenom rekao je da bi imalo smisla uvesti nešto slično u Hrvatskoj.

Više čitajte OVDJE.

Splitsko-dalmatinska županija 36 novozaraženih

Grad Zagreb 32 novozaraženih

Zagrebačka županija 12 novozaraženih

Brodsko-posavska županija 11 novozaraženih

Sisačko-moslavačka županija 10 novozaraženih

Karlovačka županija 7 novozaraženih

Istarska županija 7 novozaraženih

Zadarska županija 7 novozaraženih

Primorsko-goranska županija 6 novozaraženih

Osječko-baranjska županija 5 novozaraženih

Vukovarsko-srijemska županija 3 novozaražena

Ličko-senjska županija 3 novozaražena

Krapinsko-zagorska županija 2 novozaražena

Požeško-slavonska županija 2 novozaražena

Bjelovarsko-bilogorska županija 2 novozaražena

Virovitičko-podravska županija 1 novozaraženi

Varaždinska županija 1 novozaraženi

Šibensko-kninska županija 0 novozaraženih

Međimurska županija 0 novozaraženih 

Kopriviničko-križevačka županija 0 novozaraženih 

Dubrovačko-neretvanska županija 8 novozaraženih