Bojana Glavaševića na Facebooku brani tisuće građana

Vijesti 03. stu 201416:24 > 16:27
Cropix/Goran Mehkek

Gostovanje pomoćnika ministra branitelja Bojana Glavaševića na državnoj televiziji izazvalo je pozitivne reakcije na društvenim mrežama.

Facebook profil podrške Bojanu Glavaševiću “Ja ne mrzim“, koji je nastao nakon njegovog gostovanja, u samo 24 sata skupio je više od 5,300 lajkova i na stotine postova u kojima ljudi hvale pomirbeni ton mladog pomoćnika ministra Predraga Matića.

“Ja ne mrzim nikoga. Svatko može naći put koji će ga odvesti dalje od mržnje, a to je teško. Uvijek razmišljam kako bi moj tata i moj djed željeli da budem sretan, a nije sretan onaj tko živi u mržnji”, rekao je Bojan Glavašević.

Pomoćnik ministra zbog ove poruke mira izazvao je brojne pozitivne komentare.

“Ovaj čovjek je svjetlo nade! Daje mi snagu i vjeru da govoriti istinu, učiti, biti netko, a biti skroman još uvijek vrijedi!”, jedan je od komentara.

“Nisi Bojane izdao oca i nikada nemoj mrziti, mržnja bi uništila sve dobro lijepo i pošteno u tebi. Mržnja je otrov što razara dušu. Ostani svoj, na svom putu i neka ti je sa srećom”, stoji u jednom komentaru.

Dio braniteljske populacije već danima traži njegovu ostavku zbog njegovog izlaganja o civilnim žrtvama rata koji se odnosio na manju pojavnost PTSP-a kod agresorske vojske. Braniteljska populacije protumačila je njegov govor kao izjednačavanje žrtve i agresora, no on to opovrgava.

“Otkako je objavljena ta snimka, protiv mene se na izvjesnim portalima i na nekim društvenim mrežama pokrenula nevjerojatna hajka. Snimka i jest puštena s ciljem da se protiv mene potakne mržnja”.

Dodaje kako je snimka izvučena iz konteksta, odnosno da je izrezano 1,43 minute njegova 10-minutnog govora s okruglog stola, na kojem je, kaže, govorio o civilnim žrtvama rata.

“Ako je tih minutu i 43, odrezano na početku ili na kraju tako kako je odgovaralo onome tko je snimku plasirao, ako je to nekoga provrijedilo, zaista mi je žao”, kazao je Glavašević.

Ponovio je, međutim, da je iz konteksta izvučeno retoričko pitanje koje je trebalo ukazati na činjenicu da se o civilnim žrtvama rata ne zna dovoljno, čak ni kad je u pitanju problem PTSP-a.

“Referirao sam se na žrtve rata, a usput sam spomenuo branitelje, ali isključivo zato što je riječ o populaciji kod koje je PTSP kao problem prepoznat. Ni u jednom trenutku nije bilo riječi o izjednačavanju žrtve i agresora”, kazao je Glavašević.