Novo istraživanje sugerira da ranoranioci imaju dodatno vrijeme za planiranje dana i bolju razinu šećera u krvi. Rani doručak je povezan i s nižom rezistencijom na inzulin i manjim rizikom od dijabetesa tipa 2.
Povremeni post
Studija je obuhvatila 10.575 Amerikanaca kako bi se utvrdilo postoji li obrazac između vremena obroka i razine šećera u krvi i inzulina.
Utvrđeno je povremeni post povezan s većom rezistencijom na inzulin što znači da su osobe koje poste u manjoj mjeri reagirali na inzulin, hormon koji regulira razinu šećera u krvi. Inzulinska rezistencija faktor je rizika za razvoj dijabetesa tipa 2.
Međutim, utvrđeno je da su ljudi koji su prvi obrok imali prije 8:30 sati ujutro imali nižu razinu inzulinske rezistencije, bez obzira na to jesu li postili ili ne. Studija je pokazala da osobe koje doručkuju prije 8.30 sati imaju nižu razinu šećera u krvi, što sugerira da je jutarnji obrok imao više metaboličkih koristi.
Za doručak se kaže da je jedan od najvažnijih obroka u danu, a dobar doručak može vam pomoći da duže ostanete energični tijekom dana.
Dan je najbolje započeti kombinacijom proteina, zdravih masti, vlakana i cjelovite hrane, savjetuje Times of India. Za doručak možete pojesti jogurt s voćem i orašastim plodovima ili jaja s povrćem i tostom.
N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Budi prvi koji će ostaviti komentar!