Način na koji perete posteljinu mogao bi utjecati na čistoću same posteljine, dužinu svježine pa čak i na kvalitetu vašeg sna.
Postoji vodič za ispravan način pranja posteljine. On osigurava da ste se riješili svih klica i alergena, a uključuje i to da jednu posteljinu nikada ne bite trebali koristiti dulje od tjedan ili dva bez pranja, piše Reviewed.
Ako je koristite dulje znači da spavate u nakupinama mrtvih stanica kože, grinja, tjelesnih ulja i bakterija.
Srećom, postoji ispravan način za pranje posteljine koji osigurava da je ona zaista čista, a i izgledat će bolje nego nakon uobičajenog pranja. U uputama za pravilno pranje stoji kako prvo treba pročitati etiketu na kojoj pišu upute za pranje kako biste proces mogli prilagoditi tkanini koji perete.
Nakon toga, mrlje trebate obraditi prije pranja, posebno ako se radi o mrljama od krvi za koje treba koristiti hladnu vodu. Zatim odaberite pravi ciklus i temperaturu pranja na temelju etikete, te ga podesite prema tome koliko je posteljina prljava. Na primjer, korištenje teškog ciklusa s vrućom vodom izvrsno je za uklanjanje tjelesnih ulja s posteljine.
Nemojte pretrpavati perilicu jer se posteljina u bubnju mora moći kretati kako bi se očistila. Koristite loptice za sušenje. One neće omekšati posteljinu, ali mogu umanjiti gužvanje. Nemojte koristiti maramice za sušilicu jer će tkanine zbog njih postati manje upijajuće.
Ako ga imate, plahte povremeno objesite na štrik vani jer sunčeva svjetlost pomaže dezinfekciji, a sušenje na otvorenom daje posteljini svjež miris. Naposljetku, posteljinu obavezno treba izglačati kako bi ubili preostale klice i grinje.
Kako bi posteljina bila još mekša može pomoći i ocat.
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Budi prvi koji će ostaviti komentar!