Ronaldo: Pobjedit ćemo Hrvatsku

Nogomet 22. lip 201622:44 > 22:47
REUTERS/Kai Pfaffenbach Livepic

Vatromet golova u Lyonu (3:3) zadovoljio je i Mađare i Portugalce. Mađari idu u osminu finala kao provoplasirana selekcija, a Portugalci na mala vrata, kao trećeplasirani, bez pobjede sa sva tri remija u grupi!

Tri puta su Cristijano Ronaldo i drugovi bili u knockdownu, tri puta su gledali u lice eliminaciji, tri puta su Mađari vodili, ali su Portugalci tri puta ustajali.

Dva puta zahavljujući najboljem europskom igraču današnjice, koji je veliku nervozu tokom Europskog prvenstva, prikazanu i na meču protiv Mađara, pretočio u golove i rekord. Igrala se 50. minuta kada je napadač Reala, maestralno, petom, postao prvi igrač u povijesti koji je pogađao na četiri različita europska prvenstva, pogodivši za 2:2. Pet minuta kasnije Mađari su drugim golom Dzudzaka, drugim iz daljine, drugim nakon skrenute lopte, poveli po treći put.

Da bi još jednom vratio Portugalce, Ronaldo se morao približiti još jednom rekordu. Golom glavom za 3:3, na centaršut Quaresme u 62. minutu, CR7 je osmim pogotkom na europskim prvenstvima stigao na samo gol od apsolutnog rekordera, Mitcjhela Platinija (devet).

Šansu da se izjednači imati će u osmini finala, i to protiv Hrvatske!

“Tri puta smo bili mrtvi, tri puta smo se dizali. Prvi cilj smo ispunili, sada nas čeka duel sa velikom ekipom”, kazao je Ronaldo i dodao: “Poslije tri remija došlo je vrijeme ze pobjedu!”