Novim odredbama Zakona o igrama na sreću klađenje 'u plusu' u Hrvatskoj je postalo potpuno nemoguća misija, osim ako 'plus' niste ostvarili na čistu sreću.
Klađenje u hrvatskim kladionicama od 1. siječnja 2015. godine postalo je, najjednostavnije rečeno, izgubljeni slučaj. Već je i ranije bilo poprilično uputno izbjegavati naše kladionice, a sada je postalo nužnost, ukoliko klađenje ne koristite tek kako bi se okušali za neku manju svotu novaca i time si učinili zanimljivijom vašu sportsku večer ili dan. Ali tada je klađenje doista tek razbibriga i zabava, ali ono više niti na koji način ne može biti sredstvo zarade, barem ne u Hrvatskoj.
Naime, svi ljudi koji se ozbiljno klade rade to na sličan način. Obično igraju samo jedan par (maksimalno dva, od kojih je jedan manje tečaja), a tečaj je obično takav da izražava kakvih 50% šanse za dobitak. Tipična takva oklada bila bi ona gdje su ‘prilagođeni tečajevi’ bilo preko hendikepa ili ukupnog broja poena. Dakle, igra se jedan par kojim možete udvostručiti uložen novac ili barem doći blizu toga na koeficijentima od 1.7 do 2.0.
Svi oni koji se ozbiljno klade nikad ne igraju neki par jer misle da će utakmica nužno završiti na neki način. Umjesto same utakmice, igra se koeficijent, i na taj se način pokušava dugoročno maksimizirati dobitak. Jednostavno objašnjeno, ako kladionica daje na neki događaj koeficijent 2.0 (dakle 50% šanse) ozbiljan će igrač odigrati spomenuti tečaj ako smatra da su šanse veće od 50% i tako svaki put. Poanta je igrati dovoljno često kako bi aritmetika bila na vašoj strani, iako ćete naravno pri tome naravno i promašivati, piše Tportal.hr.