Tenis: SAD u finalu Hopman Cupa

Tenis 08. sij 201518:58 > 18:59
REUTERS Stringer

Teniska reprezentacija SAD-a plasirala se u finale Hopman Cupa, a svoga protivnika u finalu saznat će u petak.

Serena Williams i John Isner odveli su reprezentaciju SAD u finale ovogodišnjeg izdanja Hopman Cupa u Perthu, pobjedivši u četvrtak Češku s 3-0.

Tri su reprezentacije, američka, češka i kanadska, završile natjecanje u skupini A Hopman Cupa s dvije pobjede i jednim porazom, a u finalu ekshibicijskog turnira teniskih mješovitih sastava igrat će SAD zahvaljujući najboljem omjeru osvojenih mečeva.

U posljednjem kolu skupine A Kanada je s 2-1 bila bolja od Italije i ostavila otvorenom mogućnost plasmana u finale. Međutim, Serena Williams i John Isner su uspjeli s maksimalnih 3-0 svladati Lucie Šafarovu i Adama Pavlašeka te izboriti 11. finale za SAD u 27 izdanja ovog natjecanja.

U petak će se odlučivati o prvom mjestu u skupini B u kojoj je u najboljoj poziciji Poljska s dvije pobjede. Poljaci će u 3. kolu igrati protiv branitelja naslova Francuske, a jedna pojedinačna pobjeda mogla bi Agnieszki Radwanskoj i Jerzyju Janowiczu biti dovoljna za prolaz u subotnje finale.