Knjiga Smijeh slobode - Uvod u Feral Tribune autora Borisa Pavelića doživjela je četvrto izdanje u četiri godine.
Četvrto izdanje bit će objavljeno u izdanju Naklade Val, a prvi put će imati Kazalo osobnih imena s oko pet stotina protagonista ove knjige koja, zbog presjeka svih važnih događaja u 25-godišnjem razdoblju Feralova izlaženja, prerasta u malu, ali impresivnu feralovsku povijest Hrvatske.
Smijeh slobode – uvod u Feral Tribune je 700-stranična i bogato ilustrirana knjiga o 25 godina kultnog političko-satiričkog lista Feral Tribune. Autor Boris Pavelić podrobno opisuje fenomen Feral Tribunea od dana nastanka davne 1983. kao humorističkog podlistka Nedjeljne Dalmacije pa sve do gašenja samostalnog tjednika 2008. godine te objašnjava važnost Feral Tribunea za vrijeme u kojem je izlazio, kao i za današnjicu.
Uspjeh ove knjige iznenadio je i autora, i izdavača, kao i nekadašnje Feralovce. Od ožujka do prosinca 2015. knjiga je predstavljena 25 puta u raznim gradovima Hrvatske, od Osijeka do Dubrovnika, na turneji po BiH (Mostar, Sarajevo, Banja Luka) te u nekoliko navrata u Srbiji (Užice i Novi Sad 2015., Beograd i Novi Sad u veljači 2016.) i svugdje doživjela nezapamćen interes. Promovirana je u rujnu 2015. u Europskom domu u Bruxellesu te na Sajmu knjiga u Frankfurtu (14.-18. listopada 2015.) gdje je po izboru Ministarstva kulture predstavljala Hrvatsku. Pola godine kasnije, dolaskom Zlatka Hasanbegovića i njegovih komisija na čelo Ministarstva kulture, izdavač i knjiga dospijevaju na crnu listu, piše Index.
Smijeh slobode u međuvremenu u prosincu 2015. dobiva nagradu za Knjigu godine Krunoslav Sukić Mirovnog instituta u Osijeku. Prvo izdanje Smijeha slobode – uvoda u Feral Tribune (prosinac 2014.) rasprodano je u 40 dana, a drugo izdanje iz ožujka 2015. zamijenilo je treće izdanje u prosincu 2015. Nakon svega, četvrto izdanje bit će objavljeno u veljači 2018. i posvećeno je nedavno preminulom suosnivaču Feral Tribunea, novinaru, piscu, pjesniku i redatelju Predragu Luciću.
Knjiga započinje njegovim zapisom iz travnja 1991. koji je njegova kćer Hana pronašla u ladici: “Bolje umrijeti od smijeha nego dati život za državu.”
Knjiga završava Lucićevim pozivom da se napravi neki novi Feral:
“Kad me ljudi pitaju hoćemo li krenuti iznova i kako pokrenuti neki novi Feral odgovaram: ljudi, on vam može nastati samo iz potrebe. Ako vidiš svijet oko sebe, ako znaš slova, ako znaš razmišljati, ako se želiš izraziti, kroz bend, kroz kazalište, kako god, pa daj, čovječe, napravi to! Ako želiš novine, ako znaš novinski razmišljati, pa napravi nekakav Feral! Pokušaj! Sumanuto je samo vikati: Johnny, vrati se! Može to možda biti razumljivo, ali je sumanuto. Napravi nešto sam! Bori se! Napravi svoju Azru! Viči! Radi! Ne daj se! Napravi svoj Feral!”