O nasilju u Supetru na Braču i referendumskoj inicijativi "67 je previše", u emisiji N1 Info govorila je Sanja Modrić, novinarka Telegrama.
“To je sve u glavi, hoćeš li nastaviti raditi nakon što dođeš u mirovinu ili ne. Ako si dobrog zdravlja i nemaš bolesnu kičmu, može se raditi”, kaže Sanja Modrić.
Kaže kako je u Hrvatskoj sve nakrivo nasađeno, pa tako i regulacija rada umirovljenika.
“Kod nas je sve nakrivo nasađeno, i Vlada s tim novim mjerama. Mi smo napravili neki kentaur između socijalizma i demokracije. Ako imam 40 godina staža i zaradila sam penziju, za razliku od dvije trećine penzionera koji to nisu, što se koga tiče kako ja radim i što sam ja dogovorila s poslodavcem, i hoću li raditi četiri ili osam sati dnevno”, kaže Modrić.
Dodaje da u inicijativi “67 je previše” nisu išli na povlaštene mirovine, a da bi za njih bilo bolje da jesu.
“Da im je priča s povlaštenim mirovinama bila unutar paketa koji je ova inicijativa progurala, dobili bi više potpisa”, kaže Modrić.
Kada je riječ o referendumu koji se tiče odlaska mirovinu s 67 godina, Modrić kaže da vjeruje da će ga Vlada pokušati na svaki način spriječiti.
“Pitanje je što će reći Ustavni sud. Čujem iz sindikata da su pokušali dogovoriti nešto s Vladom, a Vlada nije imala sluha. Sad bi Vlada razgovarala, a oni više neće”, kaže Modrić.
Njeno je mišljenje da bez obzira na uspjeh ili neuspjeh referenduma ljudi neće biti previše nezadovoljni.
“Građani su nam apatični, nismo još vidjeli da se neki pokret materijalizira u neke ozbiljnije prosvjede”, smatra ona.
Kada je u pitanju nasilje koje se za vikend dogodilo u Supetru, Modrić kaže da je reakcija političara bila mlaka, tanka i nesukladna problemu.
“Kada se takve stvare događaju treba netko jak politički otići tamo, gdje god da se takvo nasilje dogodilo, i pokazati građanima da je Vlada protiv toga, da to ne podržava i da će uraditi sve da se kazne počinitelji”, kaže Modrić.
#related-news_0
Zbog tog događaja kaže da će Hrvatska biti poželjna za život svima tek kada u njoj svima bude ugodno.
“Bit će ugodno ovdje tek kada se ne bude gledalo tko je Srbin, Ciganin, stvorili smo kroatocentrično društvo”, kaže Modrić.
Mlade u Hrvatskoj društvo krivo odgaja, smatra ona.
“Očito nam mlade ljude ni škola ne odgaja. Sve polazi od doma, ovisi o nizu individualnih okolnosti, a to ne bi smjelo biti tako, da sve polazi od individualnih okolnosti. Škola i državne institucije moraju odgajati našu djecu tako da svatko može reći što hoće, ali da se nasilje ne može tolerirati”, zaključuje novinarka portala Telegram Sanja Modrić.
N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows | i društvenih mreža Twitter|Facebook | Instagram.