Kujundžić: Hrvatski pacijenti u mostarskom KBC-u imat će vrhunsku uslugu

Vijesti 14. lip 201915:34 > 15:36
N1

Ministar zdravstva Milan Kujundžić ocijenio je u petak kako će hitnim hrvatskim pacijentima iz doline Neretve i vrgoračkog kraja u Sveučilišnoj kliničkoj bolnici (SKB) u Mostaru biti pružena vrhunska pomoć te da ova zdravstvena ustanova ima liječnike na kojima može pozavidjeti bilo koja bolnica u Hrvatskoj.

Kujundžić s izaslanstvom u kojemu su bili i ravnateljica Hrvatskog zavoda za hitnu medicinu Maja Grba-Buljević te predstavnici Zavoda za hitnu medicinu Dubrovačko-neretvanske županije i Splitsko-dalmatinske županije posjetio je u petak SKB u Mostaru te razgovarao s čelnim ljudima nakon što je nedavno potpisan ugovor ministarstava zdravstva iz FBiH i RH o liječenju hitnih pacijenata iz doline Neretve i vrgoračkog kraja.

“Bolnica u Mostaru može pružiti vrhunsku uslugu kada je riječ o moždanom udaru, kada je riječ o srčanom udaru, o politraumi, uključujući i neorukiruršku traumu, i kada je riječ o životno ugroženoj djeci gdje je potrebita pomoć unutar doslovno nekoliko minuta”, rekao je na konferenciji za novinare u Mostaru ministar Kujundžić.

Rekao je kako SKB Mostar ima vrhunske liječnike od čega će najviše koristi imati hrvatski pacijenti.
“Imaju ljudske resurse da im može pozavidjeti bilo koja bolnica u Hrvatskoj. S ovim nadasve dobivaju pacijenti iz doline Neretve koji neće ići ni u kakvu drugorazrednu nego će ići prvorazrednu bolnicu do koje će stizati unutar 20, 30 minuta i dobiti uslugu kada je riječ o iznimno hitnim stanjima na najvišoj razini”, dodao je.

Grba-Buljević je istaknula kako je iznimno zadovoljna viđenim u bolnici u Mostaru. Pojasnila je kako je njezin Zavod s bosanskohercegovačkom stranom proteklih dana usuglasio i tri protokola o intervencijama i kontraindikacijama, žurnom prijelazu granice i najave dolaska u SKB Mostar kako bi profunkcionirao sporazum između BiH i RH.

“Danas možemo svjedočiti da se radi o bolnici visoke razine kvalitete pružanja usluga i da će naši pacijenti iz doline Neretve i vrgoračkog kraja biti zbrinuti ovdje na način kao što bi bili da se nalaze u Zagrebu u KBC Zagreb”, rekla je ravnateljica Hrvatskog zavoda za hitnu medicinu Maja Grba-Buljević. Pojasnile je da za pacijente nema ništa važnije od toga da kada treba žurnu pomoć i život mu je ugrožen, da u što mogućem kraćem roku bude na mjestu gdje se može pružiti cjelokupna skrb koja će se u Mostaru pružati 24 sata na dan. Dodala je da pri tome SKB Mostar nije ograničila vrijeme, svoje resurse i broj dolazaka pacijenata.

“Za mene je to strašno važno”, istaknula je ravnateljica Hrvatskog zavoda za hitnu medicinu.

Ravnatelj SKB Mostar Ante Kvesić rekao je kao je ova bolnica otvorena za sve koji trebaju žurnu pomoć, te da je to znak zahvale za sve što je Hrvatska učinila u potpori njezinoj izgradnji i opremanju.

“Pretpostavljamo da će pomoć biti potrebna na kardiologiji, invazivnoj neurokirurgiji, politraumi. Sve što mogu dobiti u splitskoj i dubrovačkoj bolnici sigurno mogu dobiti i kod nas”, rekao je to ravnatelj SKB Mostar Ante Kvesić.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows | i društvenih mrežaTwitter |Facebook | Instagram.