Dermalni fileri: Koje su točno prednosti, ali i nedostaci ovog beauty tretmana?

Lifestyle 22. sij 202111:31 1 komentar
Pixabay

Estetsko uljepšavanje lica više nije tabu tema i sve je češća metoda postizanja promjena na licu. Za sve one osobe koje se ne žele staviti pod nož i odraditi kiruršku operaciju, no ipak žele postići promjenu, opcija su dermalni fileri. Radi se o postupku suvremene estetske medicine koji se može izvoditi na ustima i ostatku lica.

Postoje različite vrste dermalnh filera, a najčešći su fileri s hijaluronskom kiselinom te juvederm dermalni fileri. Hijaluronski dermalni fileri namijenjeni su za tretiranje svih zona lica. Hijaluronski fileri mogu se injicirati na područje usana, čela, nosa, obraza i podočnjaka.

Kako funkcioniraju fileri?

Dermalnim filerima se ubrizgava hijaluronska kiselina, jedna od najvažnijih supstanci u našoj koži. Upravo hijaluronska kiselina je zaslužna za mladolik izgled lica, svježinu i sjaj kože. Potpuno je prirodna tvar koju naše tijelo proizvodi samo, no s vremenom njena brojnost opada. Ovim tretmanom injektiranja ona se unosi u kožu, popunjava bore i dovodi do trenutačne hidratacije kože.

Unošenjem filera u kožu vraća se izgubljeni volumen pa se tako mogu naglasiti obrazi, pojačati linija brade, podići kutovi usana ili jednostavno povećati usne. Hijaluronska kiselina može utjecati na regeneraciju i stvaranje novog kolagena, važnog sastojka za svježu i zdravu kožu. Ako ste se pitali ‘gdje mogu staviti dermalne filere’, evo odgovora.

Dermalni fileri mogu se staviti na područje:

  • Bora između nosa prema usnama
  • Bora oko usana
  • Bora na vanjskoj strani očiju
  • Jagodica
  • Vrata
  • Dekoltea
  • Ruku
  • Usana

Prednosti i nedostaci filera

Kao glavna prednost dermalnih filera navodi se to što su oni biološki razgradivi te da osoba ne mora proći bolnu operaciju.

Ovo su još neke od prednosti dermalnih filera:

  • Primjena filera je vrlo jednostavna
  • Postupak ubrizgavanja filera boli minimalno ili uopće ne boli
  • Svi fileri se određuju individualno ovisno o željama osobe
  • Koristiti se mogu za cijelo lice, ne samo usne ili čelo
  • Ne ugrožavaju mimiku niti prirodan izgled lica

Nedostaci dermalnih filera spadaju u skupinu onih nedostataka koji su obično povezani s tretmanima estetske medicine. Na prvom mjestu tu je stručnost osobe koja izvodi tretman.

Ako ste u krivim rukama, ako liječnik ne sluša vaše potrebe i želje i ako radi po svome, mogli biste završiti s nepoželjnim promjenama na licu. Iz tog razloga se preporučuje detaljan pregled i dogovor prije samog tretmana.

Drugi mogući problem kod filera je i mogućnost da se koriste loši proizvodi koji mogu izazvati alergije, otekline ili još gore reakcije.

Trajanje dermalnih filera

Budući da postoje različite vrste dermalnih filera i razni sastojci koji se njima ubrizgavaju, o tome će i ovisiti trajanje efekta dermalnog filera. Iskustva s dermalnim filerima pokazuju da reakcija može trajati od 12 do 24 mjeseci. Duže će trajati oni koji su služili za tretiranje sitnih bora, dok će oni na većim područjima imati nešto kraće trajanje. Dakako, to i dalje ovisi o tome gdje radite filere i što se koristilo u tretmanu.

Važno je i znati da se fileri trebaju nadopunjavati nakon nekog vremena kako bi se koža održala mladom.

Kako izgleda tretman?

Ako se odlučite za tretman, bilo bi dobro da znate kako izgleda unošenje dermalnih filera. Neovisno o tome o kojem se dijelu lica ili tijela radi, zahvat je jednostavan i poprilično brz. Izgleda tako da se injicira hijaluronska kiselina uz pomoć medicinskih injekcija.

Prije tretmana je potrebno očistiti lice ili dio kože koji se tretira, a nakon toga se nanosi anestetska krema koja ublažava bol od uboda. Aplikacija se započinje nakon 15-ak minuta. Trajanje tretmana s dermalnim filerima je samo nekoliko minuta. Fileri ne ostavljaju ožiljke niti bi se trebala osjećati bol nakon zahvata.

Jesam li premlada za dermalne filere?

Ne postoji točno određen odgovor u kojim godinama možete početi s dermalnim filerima, no smatra se da ste kandidat već pri pojavi prvih bora.

Kod nekih to može biti u 20-ima, kod nekih kasnije. Prije odabira i odluke na tretman zbog toga se provode konzultacije u kojima će liječnik odlučiti jeste li premladi za dermalne filere. Liječnik će vam stoga dati najbolji savjet, poslušajte ga.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter Facebook | Instagram.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare