Gol i ozljeda Čopa, Pletikosa debitirao za Deportivo

Nogomet 02. ožu 201623:36 > 23:37
YouTube

Hrvatski nogometni reprezentativac Duje Čop bio je strijelac za Malagu drugo kolo zaredom u Primeri, ali usto se i ozlijedio, a njegov je sastav izgubio na svojoj La Rosaledi od Valencije sa 1-2 (1-1).

Čop je doveo Malagu u vodstvo u 14. minuti, ali je u 23. zamijenjen zbog ozljede mišića. Ovo mu je ukupno treći pogodak u Primeri, a drugi u samo četiri dana, bio je strijelac i u subotnjem remiju kod Real Sociedada u San Sebastianu. No, Malaga nije uspjela zadržati vodstvo, do poluvremena je Valencia poravnala autogolom Kamenija (41-ag), a pobjedu gostima u nastavku donio je Čerišev (50).

Malaga je 11. na ljestvici sa 32 boda, dva manje od devete Valencije.

Bivši vratar hrvatske reprezentacije Stipe Pletikosa debitirao je za Deportivo u 1-4 porazu na gostovanju kod Athletica u Bilbau. Po 37-godišnjeg Pletikosu koban je bio njegovo gotovo vršnjak, 35-godišnji Aritz Aduriz (36, 53, 60), koji je postigao tri gola za Athletic. Prvi gol za domaće postigao je Muniain (13), dok je strijelac za Deportivo bio Riera (51).

Svih 90 minuta za Eibar u 0-1 porazu na gostovanju kod Seville odigrao je Josip Radošević. Jedini gol na susretu postigao je Llorente (11).

Mateo Kovačić je u 3-1 (2-1) pobjedi madridskog Reala na gostovanju kod posljednjeg Levantea sudjelovao od 74. minute. Madrižani su poveli sa 2-0 pred kraj prvog poluvremena golom Cristiana Ronalda (34-11m) i autogolom vratara Levantea Diega Marina (38-ag). Za domaće je prije odlaska na odmor smanjio Deyverson (39), a taj je rezultat vrijedio sve do sudačke nadoknade kada je Isco (90+2) potvrdio pobjedu Raela koji je ostao treći sa 57 bodova, četiri manje od drugog Atletica, a devet manje uz utakmicu manje od vodeće Barcelone koja u četvrtak gostuje kod Rayo Vallecana.