Reutersov fotograf Zigfrid Modolo fotografirao je ceremoniju obrezivanja mladih djevojaka iz plemena Pokot u ruralnoj oblasti Baringo u Keniji. Prema procjenama, na svijetu živi između 100 i 157 milijuna žena i djevojčica koje su podvrgnute ovom strašnom obredu.
Pristalice obrezivanja djevojaka smatraju da se njime poboljšavaju izgledi za udaju pa čak i da žena time postaje ljepša.
Prema podacima Ujedinjenih nacija više od četvrtine djevojaka i žena su prošli genitalno sakaćenje u Keniji.
Prema procjenama na svijetu živi između 100 i 157 milijuna žena i djevojčica koje su podvrgnute obrezivanju. Obrezivanje djevojčica se ne može usporediti s obrezivanjem dječaka, obzirom da se kod obrezivanja djevojčica odstranjuje jedan dio spolnog organa, što kasnije u nemalom broju slučajeva ima dugoročne posljedice po zdravlje.
Zahvat se vrši nožem, škarama, žiletom ili nekim drugim oštrim predmetom koji nije prethodno steriliziran, a isti se koristi za odstranjivanje dijelova spolnih organa kod više djece uzastopno.
U Africi obrezivanje prakticira 28 zemalja, a ne pomaže ni 12 godina kampanje somalijske bivše manekenke Waris Dirie, također žrtve obrezivanja, koja je poručila da ‘sakaćenje ženskih genitalija nema veze s kulturom, tradicijom i religijom, nego s mučenjem i zločinom’.