Bundesliga: Nova pobjeda Bayerna

Nogomet 16. pro 201422:07 > 22:14
REUTERS/Michael Dalder

U susretu 16. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je bez većih problema pobijedio Freiburg 2-0 i još uvijek je bez poraza ove sezone u Bundesligi.

U 16 susreta Bayern je upisao 13 pobjeda i tri neodlučena ishoda uz razliku pogodaka 39-3.

Golove za bavarski sastav zabili su Arjen Robben (41) i Thomas Mueller (48).

U derbiju začelja Stuttgart je na gostovanju u Hamburgu pobijedio HSV 1-0 i pobjegao sa začelja ljestvice. Utakmicu je odlučio gol Floriana Kleina u 42. minuti. Gosti su od 53. minute igrali bez isključenog Georga Niedermeiera, no HSV nije uspio izjednačiti.

proćitajte još

Hannover je pobijedio Augsburg 2-0, dok su Koln i Mainz odigrali bez golova.

U srijedu je na rasporedu još pet susreta ovog kola, a u najzanimljivijem ogledu sastaju se Borussia Dortmund i Wolfsburg.

Na ljestvici vodi Bayern sa 42 boda, Wolfsburg je drugi sa 30 bodova i utakmicom manje, a zatim slijede Bayer Leverkusen, Borussia Moenchengladbach i Augsburg sa po 24 boda. Posljednja tri mjesta drže Borussia Dortmund, Freiburg i Werder Bremen sa po 14 bodova.