UEFA pokrenula postupak zbog izgreda u Podgorici

Nogomet 30. ožu 201520:00 > 20:04
REUTERS/Wolfgang Rattay

Europski nogometni savez (UEFA) pokrenula je i službeno disciplinski postupak protiv Crne Gore i Rusije zbog navijačkih izgreda u petak u Podgorici, u kvalifikacijskoj utakmici EURA 2016, koja je prekinuta kod rezultata 0-0 u 67. minuti.

Dvoboj je prekinut kada je ruski nogometaš Dmitrij Kombarov pogođen predmetom sa tribina, a prije toga je već u prvim sekundama dvoboja bakljom pogođen ruski vratar Igor Akinfejev, dok je u poluvremenu došlo do sukoba navijačkih skupina na tribinama.

UEFA tereti Crnu Goru zbog loše organizacije utakmice, a protiv oba nacionalna saveza pokrenut je postupak zbog bacanja baklji, petardi i drugih predmeta na teren, te nedoličnog ponašanja navijača.

Inače, Ruski nogometni savez je već uputio protestno pismo UEFA-i u kojem se traži da se utakmica registrira s 3-0 za Rusiju.

U skupini G vodi Austrija sa 13 bodova, Švedska ima 9, Rusija i Crna Gora po 5, Lihtenštajn 4, a Moldavija je zadnja s jednim bodom.