Kaos u Podgorici: Golman dobio bakljom u glavu

Nogomet 27. ožu 201521:10 > 21:12
EPA/JOSE COELHO

Dvoboj Crne Gore i Rusije praktično nije niti počeo, a utakmica je prekinuta. Golman Rusije Igor Akinfejev je pogođen bakljom sa sjeverne tribine.

Akinfejev je prebačen direktno u bolnicu.Svi igrači su poslani u svlačionicu, a u međuvremenu je došlo i do koškanja između navijača Crne Gore i Rusije na južnoj tribini.

Vođa navijača Crne Gore se ispričao putem razglasa i napomenuo da je huligan identificiran. Prekid je trajao više od pola sata, a kada je utakmica nastavljena umjesto Akinfejeva mjesto na golu zauzeo je Jurij Lodigin.

U 67. minuti pri rezultatu 0-0, nakon što je ruski igrač Dmitrij Kombarov pogođen nepoznatim predmetom s tribine, sudac je odlučio prekinuti utakmicu.

Novi incident

Do gužve je došlo i u poluvremenu kada je na tribini došlo do tučnjave između crnogorskih i ruskih navijača pa se već tada činilo kako neće biti nastavka. No policija je smirila situaciju i drugo poluvrijeme je ipak nastavljeno, međutim u 67. minuti je došlo do novog incidenta. Kombarov je signalizirao da je pogođen i sudac je prekinuo susret. Samo dvije minute ranije Rusi su imali veliku priliku za vodstvo, no Širokov je promašio jedanaesterac. Točnije njegov udarac je obranio Poleksić.

Nažalost, nereda je bilo i prije utakmice u središtu Podgorice, a izazvali su ih ruski navijači. Skupina od 50 gostujućih navijača se okupila na Trgu republike, gdje je prvo pjevala i uzvikivala “Rusija i Srbija, braća zauvijek,” a potom i pokušala zapaliti američku zastavu, no u tome ih je spriječila policija. Zatvoreno je i više ulica u središtu grada.