Krešo Beljak iz HSS-a napravio je nešto što je htio prezentirati po onoj staroj "i vuk sit i ovce na broju". No, radi li se zapravo o tome da ne možeš imati "i ovce i novce"?
Poučak šefa HSS-a glasi da je moguće dići ruku za Vladu u Saboru i pritom ostati oštra oporba. No, što u takvom rasporedu ruku “oporba” uopće znači, upitali su se mnogi.
Iako je zabavno gledati kako se građani zabavljaju pošalicama na račun ovog “drvenog željeza” iliti vladajuće opozicije, treba napomenuti da HDSSB gotovo uvijek zauzima ovakav stav, pa i prilikom izglasavanja povjerenja notornoj vladi na čelu sa Tihomirom Oreškovićem.
Za njegovu su vladu glasala 83 zastupnika i zastupnice: 59 iz Domoljubne koalicije, 14 iz Mosta, Milan Bandić i kolegica mu Sandra Perković, dva zastpunika HDSSB-a, Radimir Čačić, Gordana Rusak i četvero manjinaca – Vladimir Bilek, Ermina Lekaj Prljaskaj, Šandor Juhas i Mirko Rašković
Kada se nisu slagali s Vladom ili kad im je to odgovaralo, kritizirali su je i suprotstavljali se Banskim dvorima. No, s obzirom da je do prije par mjeseci HSS bio član Domoljubne koalicije, ali i na snažnu reakciju na poteze još uvijek neuhodanog šefa HSS-a, pitanje je koliko je Seljačka stranka uopće “opozicijska” konzervativnim strankama u vlasti, HDZ-u i nominalno “ideološki neobojenom” Mostu.
Pitanje za naše čitatelje zato glasi: Može li se dići ruku za Vladu i ostati u, kako naglašava Beljak, oštroj oporbi?
N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter|Facebook | Instagram.