Euroliga: Banić zabio 12, Radošević 10, Žorić 6, Šarić 4

Košarka 04. pro 201422:47 > 22:50
GoranMehkekCROPIX

U prvim susretima 8. kola košarkaške Eurolige pobjede su ostvarili Anadolu Efes, Maccabi, Limoges i Fenerbahče

U susretu osmog kola A skupine Eurolige košarkaši Anadolu Efesa su u Kaunasu pobijedili Žalgiris 66-57 ostvarivši i šestu pobjedu u skupini.

Najefikasniji igrač u redovima Efesa bio je Amerikanac s hrvatskom putovnicom Dontaye Draper sa 14 koševa, dok Dario Šarić nije imao svoju napadačku večer. Zabio je tek četiri koša uz šut 2/10 iz igre, te 0/3 za trice uz osam skokova. Kod domaćina najviše je zabio James Anderson, 18 koševa uz četiri skoka.

U dvoboju B skupine, u kojoj igra i Cedevita, Maccabi je u Tel Avivu pobijedio Albu Berlin 95-89. Bila je to peta pobjeda izraelskog sastava, te peti poraz Albe. Kod Maccabija najefikasniji su bili Devin Smith sa 26 i Brian Randle sa 21 košem. Kod gostiju najefikasniji je bio Jamel McLean sa 16 koševa. Za berlinski sastav su nastupila dva hrvatska košarkaša. Marko Banić je za 16 minuta zabio 12 koševa, dok je Leon Radošević za 21 minuta ubacio 10 koševa.

U drugom dvoboju iz ove skupine Limoges je pobijedio Unicaju 67-64 ostvarivši drugu pobjedu u skupini, dok je Unicaja upisala četvrti poraz. Kod domaćina najefikasniji je bio Jamar Smith sa 18 koševa, a kod gostiju Ryan Toolson sa 15 koševa. Cedevita u petak gostuje u Moskvi kod lidera CSKA koji je u prvih sedam kola ostvario sedam pobjeda. Cedevita im skor 2-5.

U susretu osmog kola C skupine Fenerbahče je u Istanbulu pobijedio Panathinaikos 84-61, a za pobjednički sastav je hrvatski košarkaš Luka Žorić zabio šest koševa. Žorić je igrao 12 minuta ubacivši šest koševa uz šut 2/4 iz igre, te 2/2 s linije slobodnih bacanja. Imao je i tri skoka. Fener su do šeste pobjede u skupini predvodili Andrew Goudelock sa 18 koševa, te Semih Erden sa 14 koševa i sedam skokova. Kod gostiju, kojima je to bio treći poraz, najefikasniji su bili A.J. Slaughter sa 20, te James Gist sa devet koševa.