Šarićev Efes pao u Bandirmi

Košarka 07. pro 201418:18 > 18:29
EPA/SEDAT SUNA

Unatoč 10 poena Daria Šarića, Efes je poražen na gostovanju kod Banvita te se sada nalaze na petom mjestu turske košarkaške lige.

Košarkaši Anadolu Efesa doživjeli su poraz od Banvita 76:74 u Bandirmi, u devetom kolu turske lige.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, domaćin se raspucao u nastavku, imao i desetak poena prednosti, da bi na kraju strepio od šuteva Darija Šarića za tri poena. Hrvatski igrač nije bio precizan, pa je Banvit ostvario šestu pobjedu, koliko ima i Efes.

Banvit je do velike pobjede predvodio Sammy Mejia s 27 poena, 7 skokova i 5 asistencija, dok je 18 postigao Charles Davis. Stratos Perperoglou s 21 poenom i Šarić s 10 su bili jedini raspoloženi u redovima Efesa koji ima četvoricu ozlijeđenih igrača.

Lideri prvenstva sa skorom 7-2 su Darüşşafaka i Fenerbahçe, koji je u nedjelju neočekivano poražen od Usake.