NBA: Bogdanović 11 koševa i 8 skokova u porazu Netsa

Košarka 31. sij 201510:17 > 10:22
EPA/TANNEN MAURY

Brooklyn Netsi su izgubili dvoboj NBA lige kod kuće protiv Toronto Raptorsa s (122-127) u produžetku, a hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović imao je učinak od 11 koševa (šut 3-8, trice 1-5, bacanja 4-4), 8 skokova i 2 asista za 41 minutu igre.

Bogdanović nije bio starter u čak sedmom uzastopnom domaćem porazu Netsa, dok je Toronto ubilježio petu pobjedu u nizu. Gosti su vodili 17 razlike u trećoj, da bi Netsi u zadnjoj četvrtini uspjeli doći do produžetka, koji je otišao na stranu Kanađana. Kod Netsa su najbolji bili Jarett Jack i Brook Lopez s po 35 koševa, a kod Toronta Amir Johnson (24). Ove dvije momčadi će igrati i u srijedu navečer, ali u Torontu.

Atlanta Hawksi su pobjedom protiv Portland Trail Blazersa (105-99) nastavili niz nepobjedivosti. To im je bila 18. pobjeda zaredom, što ih je dovelo na osmo mjesto pobjedničkih nizova u povijesti NBA lige i dostignuća koji su prije njih ostvarili New York Knicksi (1969-70), Boston Celtics (1981-82) i Chicago Bullsi (1995-96). U sinoćnjoj utakmici čak je šet igrača Atlante postiglo deset i više koševa, a Atlanta (39-8) vodi u ligi i bez poraza je u mjesecu siječnju.

Rezultati NBA lige:

Brooklyn Nets – Toronto Raptors 122-127 produžetak

(Bojan Bogdanović 11 koševa, šut 3-8, trice 1-5, bacanja 4-4, 8 skokova, 2 asista za 41 minutu igre)

4. Utah 17 30 .362 15

5. Minnesota 8 38 .174 23 1/2