NBA: Philadelphia prekinula crni niz od 18 poraza zaredom

Košarka 02. pro 201510:08 > 10:12
Tanjug/AP Photo/Jason DeCrow

Brooklyn Nets su sinoć stigli do četvrte pobjede zaredom domaćem terenu, a prevodio ih je Brook Lopez sa 23 koša. Shane Larkin i Wayne Ellington su svaki zabili po 11 koševa, kao i Jarrett Jack koji je osam asistencija.

Bogdanović je učinku od sedam koševa dodao još i sedam skokova. Kod Sunsa najbolji je bio Brandon Knight sa 26 postignuta pogotka, dok je Eric Bledsoe ubacio 17. Sunsi su vodili s devet razlike na početku zadnje četvrtine, ali su prokockali tu prednost. Larkin je zabio za izjednačenje na 85-85 nešto više od četiri minute do kraja, Ellington je nakon toga pogodio polaganje, a Lopez slobodno bacanje za prednost Brooklyna od 90-85. Alex Len je promašio koš dok su Sunsi zaostajali tri koša.

Orlando je s 96:93 slavio u Minnesoti, a junak pobjede bila je cijela momčad. Čak šest igrača imali su dvocifreni broj poena, a najviše, 18, ubacio ih je Nikola Vučević, koji je pritom imao i 12 skokova i četiri asista.
Elfrid Payton je postigao 14 poena, imao je osam skokova i pet asistencija, a Andrew Nicholson zabio je 15 za Magic, koji su došli do četvrte uzastopne pobjede, prvi put još od prosinca 2012.
Andrew Wiggins je zabio 27 koševa za Timberwolvese (8-10), ali je bio i tragičar jer je promašio slobodno bacanje 5,6 sekundi za produžetak. Magic je imao čak 17 razlike u trećoj četvrtini. Minnesota je stigla, no kad je trebala prelomiti utakmicu, upali su crnu rupu kad su skoro četiri minute bili bez ubačaja iz igre. Šut Minnesote bio je samo 37,7 posto i sad su na očajnom 2-7 omjeru kod kuće.
Cleveland LeBrona Jamesa izgubio je prvi meč na domaćem parketu, a presudio im je fantastični Washingtonov John Wall, koji ih je zatrpao s 35 poena. Wizardsi su slavili 97:85, a a Cavsima nisu pomogla ni 24 poena Kralja Jamesa, koji je pritom uhvatio i 13 lopti.
U Philadelphiji se napokon dogodilo i to. Sixersi su protiv Lakersa prekinuli najgori niz u povijesti profesionalnog američkog sporta od 28 uzastopnih poraza. Deset poraza iz prošle sezone vezali su s 18 iz ove.
Nakon pobjede 103:91 u Philadelphiji se slavilo kao da su osvojili naslov, jer ovo im je prva pobjeda još od ožujka, kad su pobijedili Denver.
U ostalim susretima Memphis je s 113:104 bio bolji od New Orleansa, a Dallas je s 115:112 pobijedio Portland.