NBA: 14 koševa Bogdanovića, dva Rudeža

Košarka 13. stu 201409:12 > 10:15
Troy Taormina-USA TODAY Sports

Protekle noći u NBA ligi pobjede su ostvarili Washington, Atlanta, Oklahoma, Indiana, Orlando, New Orleans, Phoenix i Houston.

Houston je nadigrao Minnesotu 113:101 u Meksiko Cityju za omjer 7-1 i vrh Zapada uz Memphis. Istakli su se James Harden s 23 poena i 10 asistencija, te Howard s 22 poena i 10 skokova.

Portland je odigrao jedan od susreta sezone, ostvarili su 84 poena na poluvremenu da bi na kraju dobili Denver 130:113. Najefikasniji s 27 poena uz 9 asistencija i 5 skokova bio je Damian Lillard.

Kobe Bryant je postigao 33 poena uz 5 skokova, ali su Lakersi doživeli sedmi poraz, bolji je bio New Orleans 109:102, a istakao se Davis s 25 poena, 12 skokova i 6 blokada.

Miami i Indiana susretali su se u finalima doigravanja Istočne konferencije u prošle dvije sezone, ali od 10 igrača koji su bili članovi prvih petorki u prošlosezonskom finalu Istoka samo njih trojica imala su taj status u srijedu. Sukladno s time, i ove dvije momčadi ne svrstavaju se u najuži krug kandidata za naslov ove sezone. Pacersi su se djelomično “osvetili” za bolne poraze u doigravanju od Heata prošlih sezona pobjedom 81-75 do koje su stigli bolje odigranom završnicom. U posljednju se minutu ušlo s rezultatom 75-75 da bi Chris Copeland polaganjem doveo Pacerse u vodstvo, potom je Mario Chalmers u sljedećem napadu Heata napravio prekršaj u napadu da bi Sloan i Hibbert bili precizni s linije slobodnih bacanja i potvrdili pobjedu Pacersa koji su sada na omjeru 3-6, dok je Heat pao na 5-3.

Copeland je bio najefikasniji kod Pacersa sa 17 koševa, Roy Hibbert je dodao 16 uz 15 skokova, dok su Dwyane Wade sa 20 i Shawne Williams sa 15 ubačaja predvodili Heat. Rudež je na parketu proveo 14 minuta i postigao dva koša (šut iz igre 1-3, trica 0-2) uz po jedan skok i asistenciju.

Brooklyn Netsi vodili su većim dijelom dvoboja protiv Phoenix Sunsa, ali loše odigrana završnica odnijela im je mogućnost za treću uzastopnu pobjedu. Netsi su početkom druge četvrtine imali 19 pogodaka prednosti (38-19), no pričuvni braniči Sunsa Gerald Green i Isaiah Thomas vratili su domaći sastav u igru i na kraju mu osigurali pobjedu. Green je susret završio sa 28 pogodaka, a Thomas sa 21, dok je klupa Sunsa nadigrala klupu Netsa sa 60-27. Kod gostiju najučinkovitiji je bio Joe Johnson sa 21 ubačajem, dok je Bogdanović za 33 minute provedene u igri ubacio 14 (šut iz igre 4-10, trica 2-4, slobodna bacanja 4-4) uz dva skoka i jednu osvojenu loptu.