ABA liga: Cibona posrnula u završnici protiv Mege

Košarka 09. sij 202215:24
Košarka
Unsplash / Ilustracija

Košarkaši Cibone doživjeli su sedmi uzastopni poraz u ABA ligi, nakon što su u nedjelju u Beogradu u utakmici 15. kola poraženi od Mege sa 89-93 (22-30, 22-15, 22-19, 23-29).

Cibona je 2:48 minuta prije kraja tricom Matea Drežnjaka povela sa 83-77, ali je Mega odgovorila sa dvije trice i došla do izjednačenja na 1:50 minuta do kraja.

Na 20 sekundi do kraja Jose Vildoza je pogodio tricu nade i doveo Cibonu na samo koš zaostatka (87-88). Na 10 sekundi prije kraja Cerovina je promašio drugo od dva slobodna bacanja pri vodstvu Mege 91-89, ali je u skoku loptu osvojio Matej Rudan i nakon prekršaja s oba pogođena bacanja donio pobjedu domaćoj momčadi.

Najbolji u Ciboni bio je Jose Vildoza sa 21 košem i devet asistencija. Toni Nakić je ubacio 16, Mateo Drežnjak i Amar Gegić po 13, a Josip Popić 12 poena.

Kod pobjednika je sa 21 košem najbolji strijelac bio potencijalni hrvatski reprezentativac Karlo Matković. Boriša Simanić je ubacio 16 poena, a Dayshon Smith 15.

Cibonu je u ovoj utakmici vodio dosadašnji pomoćni trener Bariša Krasić, nakon što je klub u subotu sporazumno raskinuo ugovor s Vladimirom Jovanovićem.

Cibona je s učinkom 5-10 na osmom mjestu, a Mega sa 6-7 mjesto iza, ali uz dvije utakmice manje. Vodeća Crvena zvezda ima 13-1, a drugi je Partizan sa 12-2.

U 15. kolu je odigrana još samo jedna utakmica u kojoj je Partizan sa 109-49 nadigrao Split. Preostali dvoboji su odgođeni zbog velikog broja zaraženih igrača, a trebali su igrati: Igokea – FMP, Cedevita Olimpija – Borac, Mornar – Krka, Budućnost – Crvena zvezda i Zadar – Studentski centar.