Barcelona – Celta 6-1, gol Rakitića

Nogomet 14. velj 201622:31 > 22:34
Getty images, David Ramos

Nogometaši Barcelone svladali su u spektakularnoj utakmici 24. kola Primere na Nou Campu Celtu s 6-1, a u strijelce se upisao i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

Rakitić je zabio svoj treći gol sezone u 85. minuti kada je lobom prebacio istrčalog vratara gostiju za 5-1. Golijadu je započeo Leo Messi tek u 28. minuti, a Celta je izjednačila u 39. minuti kada je John Guidetti realizirao penal. U drugom dijelu briljirao je s tri uzastopna gola Luis Suarez, a “hat-trick” mu je omogućio Messi neobičnim potezom kod izvođenja jedanaesterca. Messi je umjeto šuta na vrata samo kratko dodao loptu utrčalom Suarezu koji pogađa praktički praznu mrežu. Rakitić je pogodio za 5-1, a konačnih 6-1 postavio je Neymar u sudačkoj nadoknadi.

Barcelona se tako osvetila Celti za neugodan poraz (1-4) u prvom dijelu prvenstva, a Katalonci su se opet odvojili na čelu lige s 57 bodova i utakmicom manje od Atletica (54) i Reala (53).
Barcelona        6 Lionel Messi 28, Luis Suarez 59,75,81, Ivan Rakitić 84, Neymar 90+1