Poraz Barcelone, pobjede Atletica i Reala

Nogomet 09. tra 201623:01 > 23:04
REUTERS

U susretu 32. kola španjolskog prvenstva u subotu su nogometaši Barcelone u gostima kod Real Sociedada izgubili 0-1, dok su Real Madrid i Atletico upisali pobjede.

Pobjednički gol za Real Sociedad zabio je Mikel Oiarzabal u 5. minuti. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je svoju stotu utakmicu u dresu Barcelone. U igru je ušao u 70. minuti.

Prije dva kola činilo se da je Barcelona na korak do obrane naslova prvaka Španjolske, a sada je utrka za titulu ponovno neizvjesna jer Atletico zaostaje tri, a Real Madrid četiri boda.
Atletico Madrid je svladao Espanyol sa 3-1, a Real je sa 4-0 slavio protiv Eibara.

Utakmica je bila riješena nakon manje od 20 minuta kada je već bilo 3-0 za Real, a do poluvremena je bilo i konačnih 4-0. Pogotke su postigli James (5), Vazquez (18), Cristiano Ronaldo (19) i Jese (39).

Mateo Kovačić igrao je za “kraljevski” klub od 54. minute, dok Luka Modrić nije konkurirao za nastup. Josip Radošević, pak, nije konkurirao za nastup u momčadi Eibara.

Barcelona u srijedu u Madridu igra uzvratnu utakmicu četvrtfinala Lige prvaka protiv Atletica u kojoj brani prednost od 2-1 iz prvog susreta.