West Ham se pobjedom oprostio od Upton Parka

Nogomet 10. svi 201623:21 > 23:23
Getty Images

Nogometaši West Ham Uniteda nakon 112 godina oprostili su se od stadiona Upton Park, a na oproštaju od svog dosadašnjeg doma u sjajnom susretu pobijedili su Manchester United 3-2 i ostali u igri za plasman u Europu.

Povijesnom meču, ukupno 2399. na Upton Parku, prethodio je veliki incident van stadiona, kada su navijači West Hama bocama i kamenjem gađali autobus igrača Uniteda, zbog čega je početak utakmice pomaknut za 45 minuta.

Domaćin je u odgođenom susretu 35. kola Premiershipa poveo u 10. minuti golom Diafre Sakha, a do konca poluvremena momčad Slavena Bilića je imala još dvije sjajne prilike. Međutim, Andrew Carroll i Dimitry Payet su loše pucali. United je promašaje West Hama kaznio u 51. minuti brzom kontrom koju je realizirao Anthony Martial. Potpuni preokret dogodio se u 72. minuti kada je francuski napadač po drugi put zatresao mrežu domaćina. Ipak, radost gostiju kratko je trajala. Bilićeva momčad je četiri minute kasnije izjednačila, a za 2-2 zabio je Michail Antonio. Novi preokret dogodio se u 81. minuti kada je domaćin ponovo stigao do vodstva, a strijelac je bio Winston Reid.

Na ljestvici vodi novi prvak Leicester City sa 80 bodova, na drugom mjestu je Tottenham sa 10 bodova manje, a treći je Arsenal sa 68 bodova. Na četvrtom mjestu, posljednjem koje osigurava Ligu prvaka je Manchester City sa 65 bodova. ManU je ostao na petom mjestu sa 63 boda, a West Ham na šetoj poziciji ima bod manje.