Liga prvaka: Chelsea u osmini finala, City srušio Bayern

Nogomet 25. stu 201422:50 > 23:02
EPA/PETER POWELL

Nakon Real Madrida, Barcelone, Paris Saint Germaina, Borussie Dortmund, Bayerna i Porta, večeras su plasman u osminu finala nogometne Lige prvaka osigurali i Šahtar, te Chelsea.

U derbiju večeri Manchester City je pobijedio Bayern 3-2 postigavši dva gola u posljednjih pet minuta utakmice. Bila je to sjajna utakmica u kojoj su ‘Građani’ poveli 1-0, Bayern je potom s igračem manje zabio dva gola, da bi City u posljednjih pet minuta stigao do prve pobjede. Junak utakmice bio je sjajni Argentinac Sergio Aguero koji je zabio sva tri gola za City.

Englezi su poveli u 22. minuti golom Sergia Aguera iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Medhi Benatia. Marokanski reprezentativac je za svoj start dobio i crveni karton. Međutim, Bavarci su do konca poluvremena i s igračem manje okrenuli rezultat. Prvo je Xabi Alonso u 40. minuti izjednačio iz slobodnog udarca, a četiri minute kasnije je Robert Lewandowski sjajnim udarcem glavom na asistenciju Jeromea Boateng svladao Joea Harta. U nastavku susreta City je sve pokušavao kako bi izjednačio i trud se isplatio pet minuta prije kraja kada je Aguero postigao svoj drugi gol na utakmici. Potpuni preokret i ludnica na tribinama dogodila se u sudačkoj nadoknadi kada je Aguero trećim golom donio Cityju prvu pobjedu u skupini i vratio ‘Građane’ u igru za prolaz.

U drugom susretu iz skupine E CSKA i Roma su u Moskvi na Himki Areni bez gledatelja odigrali 1-1. Utakmica je igrana na temperaturi od minus 10 stupnjeva Celzijusa i to bez gledatelja zbog kazne ruskom sastavu. Roma je povela golom Francesca Tottija u 43. minuti iz slobodnog udarca, a izjednačio je Vasili Berezutski u trećoj minuti sudačke nadoknade. Roma bi pobjedom načinila veliki korak prema osmini finala, dok bi poraz za Ruse značio oproštaj od Lige prvaka. Ovako je odluka odgođena za zadnje kolo.

Na ljestvici vodi Bayern sa 12 bodova, a CSKA, City i Roma imaju po pet bodova. U zadnjem kolu City putuje u Rim, a Bayern dočekuje CSKA.

PSG je u skupini F na Parku Prinčeva pobijedio Ajax 3-1 i zadržao prvo mjesto. Golove za PSG zabili su Edison Cavani (33, 83) i Zlatan Ibrahimović (79), dok je strijelac za goste bio Davy Klaassen (67).

Barcelona je rutinski odradila gostovanje kod APOEL-a pobijedivši 4-0 uz tri gola Lionela Messija (38, 58, 88) koji je postao najbolji strijelac u povijesti Lige prvaka sa 74 gola. Strijelac za Barcu bio je i Luis Suarez (27). Ivan Rakitić je igrao za Barcu do 62. minute kada ga je zamijenio Xavi. Gosti su od 70. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Rafinha, a u 85. minuti i domaćin je ostao s igračem manje, a isključen je Guilherme.

PSG vodi na ljestvici sa 13 bodova, Barca ima bod manje i u zadnjem kolu će u međusobnom susretu na Camp Nou odlučiti o pobjedniku skupine. Ajax ima dva boda, a APOEL jedan.

U skupini G Chelsea je osigurao plasman u osminu finala i prvo mjesto u skupini uvjerljivom pobjedom u Gelsenkirchenu protiv Schalkea 5-0. Golove za ‘Bluese’ zabili su John Terry (2), Willian (29), Jan Kirchhoff (44-autogol), Drogba (76) i Ramires (78). U dvoboju između Sportinga i Maribora zbog problema s rasvjetom je kasnio početak drugog dijela skoro 40 minuta. Na poluvremenu je domaćin vodio 2-1.

Chelsea kolo prije kraja utakmice ima 11 bodova, Schalke ima pet, Sporting četiri, a Maribor tri boda, no portugalski i slovenski sastav imaju utakmicu manje.

U skupini H Porto je na gostovanju pobijedio BATE Borisov 3-0 i potvrdio prolaz u osminu finala i prvo mjesto u skupini. Junak utakmice bio je Hector Herrera koji je u 56. minuti postigao vodeći gol na utakmici, a potom asistirao za iduća dva pogotka portugalskog sastava, a strijelci su bili Martinez (65) i Tello (89). Porto je ovom pobjedom gurnuo Šahtar u drugi krug bez obzira na ogled protiv Athletic Bilbaoa. Španjolci su to iskoristili i pobijedili u Lvivu 1-0. Gol odluke zabio je San Jose u 68. minuti. Darijo Srna je odigrao cijeli susret za Šahtar.

Porto vodi na ljestvici sa 13 bodova, Šahtar ima pet bodova manje, Athletic je treći sa četiri boda, a BATE je posljednji s tri boda.

U srijedu su na rasporedu susreti petog kola u skupinama od A do D. U skupini A snage će odmjeriti Atletico Madrid – Olympiakos, te Malmo – Juventus. U skupini B sastaju se Basel – Real Madrid, te Ludogorerc – Liverpool, u skupini C na rasporedu su ogledi Bayer Leverkusen – Monaco, te Zenit – Benfica, dok će u skupini D igrati Arsenal – Borussija Dortmund, te Anderlecht – Galatasaray.