Pellegrini: Sve smo učinili da pobijedimo Bayern

Nogomet 26. stu 201409:59 > 10:17
EPA

Trener Manchester Citiya Manuel Pellegrini rekao je da njegovi nogometaši nikada ne gube pobjednički duh i da su zato poslije preokreta pobijedili Bayern sa 3:2 i ostali u konkurenciji za plasman u drugu fazu Lige prvaka.

Prvaka Engleske je do pobjede predvodio Sergio Aguero, koji je postigao hat-trick i tako donio trijumf svojoj momčadi. Bayern je osigurao prvo mjesto sa 12 bodova, a Manchester, Roma i CSKA imaju po pet.

“Građani” sada trebaju pobjedu Romu u gostima u posljednjem kolu i nadaju se da CSKA neće svladati Bayern u Muenchenu da bi prošli dalje.

“Prvo što sam pomislio na poluvremenu je da smo primili dva nevjerovatna gola, a tada je jako teško pobijediti. Ali, onda sam rekao igračima da imaju 45 minuta da postignu dva gola ili ispadamo. Rekao sam im da ne gube mora, rekao je Pellegrini.

Trener je morao istaknuti sjajnog Aguera.

“Mislim da svi veliki sastavvi trebaju imati velike igrače. Sergio je veliki igrač, vrhunski. On je jako važan. Primili smo nevjerovatne golove, ali je cijela ekipa momčadi i borila se do kraja”, dodao je Pellegrini.