West Ham startao pobjedom na Olimpijskom stadionu

Nogomet 21. kol 201620:14 > 20:15
Reuters / Eddie Keogh

U prvom premierligaškom susretu na Olimpijskom stadionu u Londonu West Ham je teškom mukom pobijedio Bournemouth 1-0.

Pogodak odluke zabio je Michail Antonio u 85. minuti na asistenciju Gokhana Torea.

Momčadi Slavena Bilića put do pobjede olakšalo je isključenje gostujućeg veznjaka Harryja Artera u 77. minuti.

U posljednjim trenucima susreta ‘Čekičari’ su mogli i povećati prednost nakon što je novo pojačanje Jonathan Calleri sam krenuo s centra prema vratima Artura Boruca no promašio je cijeli gol. West Ham je nastupio bez nedovoljno spremnog Dimitrija Payeta, te ozlijeđenih Manuela Lanzinija, Andrea Ayewa, Sofianea Feghoulija.

West Hamu su ovo prvi bodovi u novoj sezoni nakon što je u 1. kolu izgubio od Chelsea 1-2, dok je Bournemouth upisao i drugi poraz.

U drugom nedjeljnom susretu Middlesbrough je na gostovanju pobijedio Sunderland 2-1. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Cristhian Stuani (13, 45), dok je gol za Sunderland zabio Patrick van Aanholt (71).

Na ljestvici vode Manchester City, Manchester United, Chelsea i Hull City sa po šest bodova. Na začelju su Bournemouth i Crystal Palace sa po dva poraza.