Celta slavila protiv Barcelone u golijadi na Balaidosu

Nogomet 02. lis 201622:37 > 22:38
Octavio Passos, Getty Images Sport

U posljednjem dvoboju 7. kola španjolskog nogometnog prvenstva Celta je u Vigu iznenađujuće pobijedila Barcelonu sa 4-3 (3-0).

Celta je put ka pobjedi iskrčila sredinom prvog poluvremena kada je u 10 minuta postigla tri gola, strijelci su bili Sisto (23), Aspas (31) i Mathieu (33-ag). Barcelona je nagovijestila mogući preokret s dva gola početkom drugog poluvremena preko Piquea (58) i Neymara (64-11m), ali ključnom se pokazala velika pogreška vratara Ter Stegena koji je prilikom ispucavanja jedne lopte pogodio Hernandeza (77) u glavu, a lopta se od igrača Celte odbila u mrežu za 4-2. U preostalom vremenu je Pique (87) svojim drugim golom uspio tek smanjiti na konačnih 4-3.

Hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić poraz Barcelone odgledao je s klupe za pričuve.

Barcelona je tako ostala četvrta na ljestvici sa 13 bodova, koliko ima i peti Villarreal. Dva boda više imaju madridski sastavi Atletico i Real, a jedan treća Sevilla. Celta je ovom pobjedom skočila na 10. mjesto sa 10 bodova.

Madridski Real izgubio je vodeću poziciju u španjolskom prvenstvu nakon što su u 7. kolu na svom Santiago Bernabeu odigrao samo 1-1 (1-1) protiv osrednjeg Eibara. Gosti iz Baskije su poveli preko Frana Rica u 6. minuti, a iako je Real vrlo brzo izjednačio golom Balea u 17. minuti, rezultat se u posljednjih 75 minuta više nije mijenjao. Mateo Kovačić odigrao je čitav susret za “kraljevski” klub, dok Luka Modrić nije nastupio zbog ozljede koljena.

Real sada ima 15 bodova, ako i njegov gradski suparnik Atletico koji je ranije u nedjelju kao gost svladao Valenciju sa 2-0 (0-0) golovima Grizemanna (63) i Gameira (90+2). Šime Vrsaljko je pobjedu Atletica odgledao s klupe za pričuve. Atletico je trenutačno na vrhu jer ima bolju razliku pogodaka od Reala.