Stoke nadigrao Swansea za treću pobjedu u nizu

Nogomet 31. lis 201623:16 > 23:18
REUTERS/Eddie Keogh

Nogometaši Stokea pobijedili su Swansea 3: 1 (1: 1), u posljednjem susretu desetog kola Premier lige. Dvostruki strijelac za domaćina bio je Wilfried Bony, koji je donio vodstvo u trećoj, te potvrdio pobjedu u 73. minuti.

U međuvremenu je Wayne Routledge izjednačio rezultat u osmoj minuti, dok je novu prednost Stokeu donio autogolom Alfie Mawson.

Dvostruki asistent za momčad Marka Hughesa bio je Joe Allen, a za drugi gol najzaslužniji je bio Ramadan Sobhi, Egipćanin koji je šansu dobio s klupe poslije ozljede Xherdana Shaqirija u 26. minuti.

Stoke je trećom pobjedom u nizu napredovao do diobe od desetog do 12. mjesta s Bournmouthom i Leicesterom sa po 12 bodova, odk je Swansea petim porazom u posljednjih šest utakmica ostao pretposljednji sa svega pet. Stoke u sljedećem kolu gostuje West Hamu u subotu, dok Swansea čeka uzdrmani Manchester United.