United na pola puta do finala Liga kupa

Nogomet 10. sij 201723:22 > 23:24
REUTERS

Manchester United svladao je Hull s 2:0 u prvom susretu polufinala Liga kupa.

Nije se puno toga moglo vidjeti na Old Traffordu u prvih 45 minuta, ali je na samom početku drugog dijela Manchester United poveo golom Juana Mate i tako utakmici dao potpuno drugačiji tijek.

Hull je imao neke svoje pokušaje i prilike, ali kada su se otvorili i napadi Uniteda lakše su prolazili pa je Fellaini okrunio upornost Crvenih vragova drugim golom u ovom dvoboju u 88. minuti.

Ekipi Josea Mourinha sada je znatno olakšan posao u uzvratu koji je na rasporedu 26. siječnja. Wayne Rooney odigrao je 60 minuta na ovom susretu ali je propustio priliku da postigne gol i tako prestigne Bobbyja Charltona na listi najboljih strijelaca u povijesti kluba.

U drugom polufinalu sastaju se Southampton i Liverpool. Dvije momčadi u srijedu od 20:45 igraju prvu utakmicu.