Efikasni hrvatski nogometaši

Nogomet 28. ruj 201414:13 > 21:13
REUTERS/Gustau Nacarino (SPAIN - Tags: SPORT SOCCER)

Brojni hrvatski nogometaši koji igraju za inozemne klubove, iskazali su zavidnu efikasnost protekloga kola. U strijelce su se upisali Luka Modrić, Ivan Rakitić, Ivica Olić, Stipe Perica i Ivan Santini.

Mnogi hrvatskii nogometaši koji igraju u inozemstvu upisivali su se u liste strijelaca u prethodnom kolu te su na taj način pomogli svojim klubovima da dođu do vrijednih bodova, svi osim Stipe Perice, čija dva pogotka nisu bila dovoljna njegovoj NAC Bredi da izbjegne domaći 2:5 poraz od Ajaxa. Hrvatski nogometaš koji je službeno igrač Chelsea, igra na posudbi u nizozemskom klubu te je iz utakmice u utakmicu sve bolji i bolji.

Ivan Santini, igrač belgijskog Kortrijka, postigao je zgoditak za svoj klub u domaćoj 3:0 pobjedi protiv Mouscron- Peruwelza. Santiniju je to bio treći prvenstveni pogodak sezone, a njegov Kortrijk nalazi se na 12. mjestu prvenstvene ljestvice sa 10 osvojenih bodova.

Svoj treći prvenstveni pogodak ove sezone postigao je također i Ivica Olić. Popularni “Ola” čini se poput staroga vina, što stariji to bolji. U susretu Olićevog Wolfsburga i Werdera hrvatski napadač postigao je odlučujući drugi gol za važnu pobjedu Wolfsburga 2:1 u 57. minuti. Wolfsburg je trenutno na 7. mjestu bundesligaške ljestvice sa 8 osvojenih bodova.

Svoj drugi prvenstveni pogodak u dresu Barcelone postigao je Ivan Rakitić. Hrvatski reprezentativac bio je strijelac drugog “Barcinog” gola na susretu u kojem je pred domaćim navijačima njegova momčad demolirala Granadu rezultatom 6:0. Rakitić je igrao do 58. minute kada je zamijenjen, a prilikom napuštanja travnjaka navijači su ga ispratili ovacijama. Barcelona je ovom pobjedom izbila na vrh ljestvice sa 16 bodova iz 6 utakmica, dva više od branitelja naslova, madridskog Atletica.

Uspješan je bio još jedan hrvatski reprezentativac, Luka Modrić, igrač madridskog Reala. U gostujućoj 2:0 pobjedi “kraljevskoga kluba” protiv Deportiva, Modrić je postigao prvi gol na susretu i to u 32. minuti utakmice čime je usmjerio dvoboj na stranu Reala. Bio je to prvi Lukin prvenstveni gol ove sezone, a Real se nakon ove pobjede nalazi na diobi 5. pozicije na ljestvici Primere sa 12 bodova, četiri manje od vodeće Barcelone.

U Ruskom prvenstvu, odličan je bio Vedran Ćorluka u pobjedi Lokomotiva 3-1 protiv Amkara. Ćorluka je zabio dva gola, prvi u 66. minuti, a drugi u 77. minuti. Strijelac za domaćine bio je i Omar Niasse (67), dok je pogodak za Amkar postigao Branko Jovičić (74).