Futsal Dinamo i Novo Vrijeme poveli u play-off seriji

Nogomet 06. svi 201711:33 > 11:37
Futsal Dinamo

U prvim utakmicama četvrtfinala prvenstva Hrvatske Futsal Dinamo je s 3:1 bio bolji od Squarea, a Novo Vrijeme je s istim rezultatom nadvisilo Osijek Kelme u Makarskoj.

Sve četiri momčadi imale su velikih problema s izostancima ključnih igrača, no favorizirani domaćini su na kraju upisali očekivane pobijede i poveli 1:0 u seriji.

Square je iznenadio Futsal Dinamo i poveo već u 4. minuti preko svojeg najboljeg igrača Adrijana Micevskog. No, Plavi su preuzeli kontrolu i do 12. pogocima Hrvoja Penave i Kristiana Čekola preokrenuli na 2:1. S tim rezultatom otišlo se na odmor, a velike zasluge za to ima Penava koji je glavom s crte spasio sigurni gol Dubrovčana.

U nastavku je Dinamo bio bolji, a Square je u 33. ostao bez Micevskog zbog drugog žutog kartona. Iako Plavi nisu iskoristili igrača više, poentirali su minutu prije kraja za konačnih 3:1 i vodstvo u seriji.

U drugoj utakmici četvrtfinala Novo Vrijeme je povelo pogotkom Eduarda u 1. minuti. Unatoč dominaciji Makarana, sljedeći pogodak Eduardo je zabio tek u 21., a pitanje pobjednika riješio je Sven Horvath u 29. Konačni rezultat i počasni pogodak za goste iz Osijeka zabio je Matias Mijić minutu prije kraja.

Četvrtfinale se igra na dvije pobjede, a uzvratne utakmice igrat će se sljedeći petak u Dubrovniku i Osijeku. Pobjednik dvoboja Futsal Dinamo – Square u polufinalu ide na Split Tommy, a pobjednik dvoboja Novo Vrijeme – Osijek Kelme na Nacional.

Četvrtfinale

Futsal Dinamo – Square 3:1 (Penava 9’, Čekol 12’, Kanjuh 39’/ Micevski) Novo Vrijeme Apfel – Osijek Kelme 3:1 (Eduardo 1’, 21’, Horvath 29/ Mijić 39’)